Nowoczesne dywany w stylu MCM

Nowoczesne dywany w stylu MCM nie są dla każdego. W poniższym artykule omówimy dywany z ruchu MCM (mid-century modern) można to przetłumaczyć następująco: Nowoczesny styl z połowy wieku. Ten styl zapoczątkował w latach 40-60 XX wieku. Wojna sprawiła, że ludzie zapragnęli czegoś świeżego, nowego, innowacyjnego. Tak oto powstały meble i dywany, pełne ciekawych wzorów i kolorystyki.

Jeśli chcesz nawiązać do tego stylu, zastosuj następujące tricki:

  • proste linie możesz urozmaicić, dodając kultowe krzywizny. Możesz wstawić do pomieszczenia stolik kawowy, który ma kształt ameby. Możesz także wstawić do jadalni stół z okrągłymi cokołami lub taki, który ma nerkowaty blat, a krzesła mogą mieć jajowate oparcia
  • MCM podobnie jak nowowczesny styl łączy sferę wewnętrzną i zewnętrzną poprzez wstawienie do pomieszczenia okien i drzwi, które są przesuwne. Takie drzwi i okna wpuszczają dużo światła do pomieszczenia, a widok z zewnątrz budynku dodatkowo łączy się z pomieszczeniami Twojego domu.
  • baw się kolorami, nie bój się ich. Używaj koloru musztardowego, rudego, pomarańczowego, a także ciemnej zieleni.
  • wyklejaj ściany odważnymi tapetami. Tapety z wzorami rakiet i gwiazd nawiązują do wyścigu w kosmos, jaki toczył się podczas zimnej wojny.
  • używaj naturalnych materiałów. Drewno, elementy wykonane z włókna szklanego, zwiększą wiarygodność pomieszczenia w stylu MCM.

Meble ogrodowe w stylu MCM

W naszym sklepie online możesz znaleźć meble ogrodowe w stylu MCM. Takie meble dodadzą charakteru twojemu ogrodowi. Meble MCM pozwalają spersonalizować przestrzeń, w której się znajdują. Możesz wstawić do ogrodu stylowy wózek barowy, dzięki któremu będziesz cieszył się zimnymi napojami i drinkami w letnie, upalne popołudnie. Wstaw do ogrodu także duży okrągły lub prostokątny stół, którego nogi tworzą niepowtarzalny wzór. Jeśli jest czarny, to możesz dołączyć do niego krzesła, które mają żółte siedziska. Jeśli masz tylko czarne krzesła możesz zamówić do nich żółte poduszki.

Nowoczesne dywany w stylu MCM
Meble ogrodowe

Nowoczesne dywany w stylu MCM. Które dywany najlepiej oddają klimat MCM?

Tak zwany dywan bezszwowy to dobry pomysł, aby oddać klimat nowoczesnego stylu z połowy wieku. Taki dywan jest wykonany z sizalu lub juty. Tworzy on podstawę o charakterze ekspansywnym i neutralnym, co pozwala na wyróżnienie się elementów architektonicznych i dekoracyjnych. Ponadto dywany sizalowe i inne wykonane z naturalnych włókien nawiązują do natury, którą widzimy przez okna. Jeśli masz basen, to możesz przy nim położyć dywan ogrodowy, który będzie tworzył wraz z twoimi meblami ogrodowymi jedność. Lekki połysk dywanu ogrodowego w tym przypadku mile widziany. Zaś co do wzoru to delikatna jodełka będzie w sam raz.

Meble z połowy wieku w stylu MCM

Zwężane nogi to znak firmowy dla mebli w stylu MCM. Pod takim meble przechodzi światło, które przepuszczają duże okna. Kanapa z takim nogami daje wrażenie, jakby się unosiła w powietrzu, dywan leżący u jej krawędzi sprawi, pomieszczenie nabierze oryginalności, harmonii i spójności. Niewielki stolik obok kanapy, który będzie okrągły, w 100% wpłynie na nasze odczucia, które powędrują drogą wyobraźni do połowy XX wieku.

TH!NK

Jeśli chcesz, aby twoje pomieszczenie było oryginalne to warto, abyś się zastanowił nad stylem MCM. Pamiętaj jednak, że dobrze jeśli do danego stylu pasujesz charakterem i zainteresowaniami. Jeśli urządzasz pomieszczenie tylko dlatego, że taka jest właśnie moda, to szybko może się okazać, że dany wystrój i klimat nie są ci bliskie. Zawsze możesz jedynie zaakcentować, nawiązać do stylu MCM, chociażby kładąc na podłodze dywan w stylu MCM.