Jak usztywnić materac? 8 porad i wskazówek.

Jak usztywnić materac? Miękkie materace mogą również prowadzić do problemów z biodrami, szyją i plecami, więc nie chodzi tylko o rzucanie się i obracanie w nocy. Nie musisz od razu biegać i kupować nowego materaca, jeśli uważasz, że Twoje łóżko może być zbyt miękkie. Znamy szereg technik, które mogą wspomóc Twój kręgosłup.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak usztywnić materac, czytaj dalej. Twoje plecy to docenią.

Jak usztywnić materac?

Zacznijmy od razu! Oto osiem prostych sposobów na ujędrnienie materaca.

Odwróć materac

Z biegiem czasu ciężar ciała może spowodować ściśnięcie górnych warstw materaca, sprawiając, że będzie on bardziej miękki. Dla niektórych odpowiedź jest prosta: po prostu odwróć materac!

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie materace można obrócić. Jeśli przewróciłeś niektóre łóżka, które zawierają sprężyny lub piankę bazową o dużej gęstości na dole, możesz nie uzyskać wymaganego odciążenia.

Wymień zniszczone warstwy

Niektóre materace mają wymienne warstwy zapewniające komfort, takie jak Brooklyn Bedding Custom. Często wystarczy tylko otworzyć zamek błyskawiczny pokrowca i włożyć nowy kawałek pianki z pamięcią kształtu. Sprawdź, czy jest to możliwe, kontaktując się z działem obsługi klienta producenta materaca.

Jak usztywnić materac? Dołącz podkładkę pod materac

Prawdopodobnie wyobrażasz sobie pluszowe kawałki pianki, które zmiękczają łóżka, kiedy myślisz o nakładkach na materace. Możesz także znaleźć kilka nakładek na materace, które dodają wsparcia, mimo że są one niewątpliwie dość popularne.

Nakładka Lift Support firmy Amerisleep, nakładka na materac lateksowy Avocado i nakładka lateksowa Saatva to niektóre z naszych ulubionych nakładek na materace, które wypróbowaliśmy. To najlepsze opcje, jeśli szukasz sposobów na usztywnienie materaca typu pillow-top.

Jak usztywnić materac? Wymień podstawę lub sprężynę skrzynkową.

Być może jednak twój materac nie jest prawdziwym problemem! Twój fundament lub sprężyna może już cię nie wspierać. Umieść swój obecny materac na ziemi i oceń twardość podstawy przed rozpoczęciem poszukiwań nowego łóżka. Być może nadszedł czas na nowy fundament lub sprężynę skrzynkową, jeśli tonie pod obciążeniem.

Oczywiście łóżka platformowe w ogóle nie wymagają sprężyny skrzynkowej ani fundamentu.

Jak usztywnić materac? Regulacja termostatu

Czy chcesz wiedzieć, jak usztywnić materac z pianki memory? Czasami może to być tak proste, jak regulacja termostatu. Temperatura w pomieszczeniu może mieć duży wpływ na twardość materaca, jeśli łóżko jest wykonane z jakiejkolwiek pianki. Materac całkowicie piankowy będzie wydawał się znacznie bardziej miękki, jeśli zostanie pozostawiony w ciepłym pomieszczeniu, w przeciwieństwie do materaca pozostawionego w zimnym. Odpowiedź może być tak prosta, jak włączenie klimatyzacji na noc!

Jak usztywnić materac? Wywietrz go!

W miarę wchłaniania wilgoci materace stają się bardziej miękkie. Nawet jeśli nie będziesz w stanie całkowicie zatrzymać tego procesu, możesz go spowolnić, często wystawiając materac na słońce. To zabija bakterie, wirusy i pleśń, a także zapewnia materacowi nieco większe wsparcie.

Dołącz wsparcie ze sklejki

Być może nadszedł czas, aby wykazać się kreatywnością, jeśli żadna z innych strategii nie jest dla Ciebie skuteczna. Jeśli sklejka jest umieszczona pod materacem, zapewnia doskonałe podparcie. Chwila! Wstrzymaj się od pójścia do sklepu z narzędziami! Pamiętaj, aby zapytać producenta, czy dodanie wsparcia ze sklejki byłoby korzystne dla twojego materaca. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj sklejki jest najlepszy dla konkretnego materaca.

Jeśli uznasz, że to dobra opcja, nie zapomnij przeszlifować krawędzi sklejki i kupić surową sklejkę. (nielakierowaną).

Jak usztywnić materac? Umieść materac na podłodze

Od kilku lat śpię na materacu ułożonym na podłodze i nie wyobrażam sobie, bym mógł go znowu umieścić w stelażu. To najlepsza moim zdaniem opcja na zdrowy sen! Twój materac będzie wydawał się znacznie twardszy, jeśli położysz go na podłodze. Materac na podłodze ma jednak swoje wady. Jest to nie tylko najmniej atrakcyjna opcja pod względem estetycznym, ale może również skrócić żywotność materaca.

Jak usztywnić materac?

Jak usztywnić materac? Wyjątkowo twarde materace

Jeśli wypróbowałeś te rozwiązania, ale Twój materac jest nadal zbyt miękki, być może nadszedł czas, aby kupić nowy materac. Oto kilka z naszych najlepszych wyborów.

Saliva

Materac Saliva Classic oferuje tradycyjne odczucie sprężyny wewnętrznej i pluszową pikowaną poduszkę. Ten materac jest dostępny w trzech różnych poziomach twardości: pluszowo miękkie, luksusowe twarde i twarde. Podczas gdy opcja luksusowo twarde sprawdza się dobrze w przypadku osób śpiących na plecach o umiarkowanej wadze, opcja materaca Saliva jest lepiej dostosowana do dużych osób i osób śpiących na brzuchu.

Winner

Tradycyjny materac Winner może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz tendencję do spania w gorącym miejscu i szukasz solidnego materaca. Łóżko wydaje się chłodne i przewiewne, ponieważ dzięki mocnym zwojom i wysokiej jakości materiałom powinno wytrzymać co najmniej 10 lat. W naszej skali twardości opcja Luxury wydaje się być na 7, co jest nieco mocniejsze niż średnia dla materacy z tego sektora. Wybierz opcję Strong, aby uzyskać jeszcze lepsze podparcie odcinka lędźwiowego.

Helix

Nie daj się zastraszyć ponad tuzinem różnych materacy, które sprzedaje Helix. Firma Helix opracowała quiz dotyczący snu, który dopasowuje klientów do ich idealnego łóżka, starając się zmniejszyć stres związany z zakupem materaca. Helix Dawn jest ulubieńcem tych, którzy preferują szczególnie twarde łóżka, a Helix Midnight to dobra opcja, jeśli wolisz coś z nieco większą wyściółką. Ponieważ wszystkie materace Helix są hybrydami, zapewniają doskonałą równowagę podparcia i komfortu.

DreamCloud

Wystarczające podparcie odcinka lędźwiowego zapewniają materace DreamCloud, które również są sprężyste. W tym łóżku jest dużo miejsca na przepływ powietrza dzięki systemowi sprężyn wewnętrznych. Nie przegrzewaj się na tym materacu. Najlepsze jest to, że jest oferowany w dobrej cenie!

Zalety twardych materacy

Chociaż niektórzy ludzie wolą twarde materace od miękkich, możesz się z tym nie zgodzić. Jednak łóżka nie są dostępne w jednym rozmiarze, który pasuje do wszystkich. Wymieniono główne kategorie osób, które mogą skorzystać na twardym materacu.

Tył

Podparcie lędźwi jest niezbędne dla osób śpiących na plecach. Mogą zacząć odczuwać uciążliwe bóle w nocy, jeśli ich plecy zaczynają się wyślizgiwać. Upewnij się, że Twoje łóżko ma co najmniej 7/10 w naszej skali twardości, jeśli zazwyczaj śpisz na plecach. Dla porównania średnio twardy materac jest zdefiniowany jako 6,5/10.

Spanie na brzuchu

Materace, które są twarde i wspierają biodra i kręgosłup, są niezbędne dla osób śpiących na brzuchu. Dolna część pleców będzie bardziej obciążona, jeśli biodra zapadną się w górną warstwę materaca. Nikt nie chce zajmować się agonią, która może z tego wyniknąć z biegiem czasu.

Większa waga

Większe osoby śpiące powinny zwrócić szczególną uwagę na uzyskanie wymaganego wsparcia, ponieważ cięższe osoby mają tendencję do ściskania materacy bardziej niż osoby lżejsze. Aby uzyskać inspirację, spójrz na naszą listę najlepszych materacy dla ciężkich osób.

TH!NK

Usztywnienie materaca wymaga pewnej wiedzy, którą mam nadzieję, zgłębiłeś, dzięki temu artykułowi. Jednak dla jeszcze większego rozeznania w tej sprawie powinieneś skonsultować ten zabieg z producentem materacy.

Sprawdź także inne nasze artykuły: