Farba do betonu

To, co nasza innowacyjna farba do betonu może zrobić z powierzchnią, na którą ja naniesiesz, na pewno Cię pozytywnie zadziwi. Malowanie powierzchni betonowych farbą TH!NK zmienia ją całkowicie. Powierzchnia może się radykalnie zmienić dzięki odpowiednim kolorom, teksturom i zastosowaniu naszej specjalistycznej farby.

Farba do betonu: co to jest?

Powierzchnie betonowe można malować specjalnymi farbami do betonu. Beton jest porowaty, dlatego ważne jest, aby wybrać farby, które przylegają do powierzchni i wchłaniają wszelkie potencjalne szczeliny. Malowanie betonu może być trudne, ponieważ możliwe jest, że początkowa warstwa farby zakryje wszelkie dziury i wsiąknie w beton. Z tego powodu wygląd powierzchni betonu po uzyskaniu wstępnej powłoki jest często nierówny. W celu zapewnienia jednolitości malowania, farba do betonu jest wykonana tak, aby była niereaktywna i wypełniała pory powierzchni betonu.

To zadanie, które jest podstawą jakościowego lakierowania, jest skrupulatnie przygotowywane przez malarzy betonu.

Przed malowaniem powierzchnia betonu musi być dobrze oczyszczona.

Podstawowym etapem malowania jest gruntowanie

Przed malowaniem powierzchni betonu należy wykonać kilka podstawowych procesów. Gruntowanie jest jednym z tych kroków. Pierwszym krokiem w każdym gruntownym projekcie malarskim jest gruntowanie, a grunt jest prawie zawsze niezbędny w przypadku powierzchni betonowych. Następujące powierzchnie z pewnością wymagają gruntowania:

 • Łuszczące się i spękane powierzchnie
 • brak farby
 • powierzchnie kredowe
 • powierzchnie, które nie będą działać z danym rodzajem używanej farby.

Oto kilka zalet gruntowania betonu przed malowaniem:

 • Nadaje powierzchni pewną gładkość, wypełniając pęknięcia i ubytki.
 • Działa jako środek wiążący między powierzchnią a farbą, zapewniając prawidłowe wykonanie adhezji.
 • Sprawia, że ​​farba jest bardziej sprężysta.
 • Zwiększa reakcję farby na szorstkie powierzchnie.
 • Powierzchnie wstępnie zagruntowane mają zwykle szczególny połysk.

Malowanie betonu: na bazie oleju a na bazie wody

Farby olejne są bardziej odporne na temperaturę, wilgoć i czynniki atmosferyczne. Są dość trwałe i bez wątpienia przetrwają próbę czasu. Farba na bazie oleju może również spowodować, że powierzchnia będzie bardziej błyszcząca.

Ponieważ nie zawierają lotnych związków organicznych, farby wodne mają łagodniejszy zapach niż farby olejne. (LZO). Dodatkowo szybciej wysychają i są łatwe w czyszczeniu. W wilgotnym środowisku farby na bazie wody mogą nie zawsze być odpowiednie.

Farby na bazie oleju z większym prawdopodobieństwem dadzą lepsze wyniki dla wytrzymałości betonu.

Powierzchnie betonowe muszą być uszczelnione przed malowaniem

Przed malowaniem powierzchni betonowej, zwłaszcza wewnętrznej, bezwzględnie należy ją zagruntować.

Jeśli powierzchnia jest uszczelniona, wilgoć nie będzie mogła przedostać się pod spód i tym samym nie będzie mogła szybko doprowadzić do rozwoju pleśni.

Cena farby do betonu

Średnia puszka farby w sprayu kosztuje około 80 zł, większe pojemniki potrafią kosztować nawet 3000 zł. Dlatego tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile powierzchni betonowej chcesz pomalować.

Poniżej wymieniono niektóre z naszych najlepszych wyborów w zakresie powłok do betonu. Analiza ostatnich danych na temat nastrojów konsumenckich i porady naszej społeczności metalurgów stanowiły podstawę naszych najlepszych sugestii.

Farba do betonu marki TH!NK

Nasza innowacyjna farba do betonu TH!NK-AFARA, to sprężysta powłoka, która jest elastyczna i odporna na ścieranie. Występuje w trzech pojemnikach, z których dwa to żywica, a jeden to utwardzacz, w stosunku 2: 1. Pozbawiona jest VOC i VOHAP oraz posiada w 100% stałe powłoki. Doskonale sprawdza się w obecnych i przyszłych zastosowaniach i słynie z wysokiego współczynnika zachowania kolorów.

Jest to dwuskładnikowa żywica epoksydowa, która służy zarówno jako podkład, jak i farba w jednym. Udzielona jest dożywotnia gwarancja na łuszczenie, odpryski i pękanie. Ta żywica epoksydowa ma fantastyczną konsystencję. Możesz na niej polegać!

Barwiona żywica epoksydowa to błyszczący, elastomerowy, odporny na uderzenia materiał ultra-premium. AFARA posiada technologię NaNo-Composite, która zwiększa przepuszczalność światła widzialnego i sprawia, że ​​kolory są wyraziste.

Wszystkie przygotowane powierzchnie, w tym beton, są przystosowane do tego, by bezproblemowo malować je farbą TH!NK-AFARA. Klienci dają temu produktowi najlepsze oceny pod względem użyteczności. Jego odporność, przejrzystość i opłacalność są oczywiste. Dodatkowo jest całkowicie odporny na promieniowanie UV.

Farba TH!NK-AFARA to farba wyjątkowa!

 • 20 razy silniejsza niż produkty z dużych sklepów typu Castorama, OBI, Bricoman,
 • zero zapachu.
 • Oferujemy przezroczyste żywice epoksydowe do mieszania z metalicznym proszkiem w 12 różnych kolorach jako kolor tła dla metalicznych żywic epoksydowych. Dostępnych jest 50 kolorów metalicznych.
 • Aby pokryć dowolną powierzchnię, użyj przezroczystej żywicy epoksydowej.
 • Spróbuj kolorowych epoksydów.
 • Materiał elastomerowy o wysokim połysku, który jest wyjątkowo odporny na promieniowanie UV.
 • Duża przyczepność powierzchniowa.
 • Dodatek antypoślizgowy Omni jest dostępny osobno.
 • Kolorowe żywice epoksydowe obejmują 400 odcieni. Nadaje się do malowania wielu powierzchni, takich jak: sklejka, beton i blaty barowe.
 • W naszym sklepie online możesz kupić pojedyncze walce, wiadra, miksery i inny sprzęt do profesjonalnego malowania.

Dlaczego farba TH!NK-AFARA to najlepsza na rynku farba do malowania podłogi garażowej?

Farba TH!NK-AFARA jest tą, której należy użyć, jeśli przyczepność jest Twoim najwyższym priorytetem. Wykonanie zadania zajmuje stosunkowo mało czasu. Po aplikacji powierzchnia powinna nadawać się do użytku po 8-10 godzinach. Nasza innowacyjna farba sprawdzi się także, gdy będziesz chciał pomalować beton wewnątrz, np. podłogę garażową. Może być stosowany w piwnicach, pokojach rodzinnych, podłogach garaży, warsztatach i innych wewnętrznych pomieszczeniach.

To opakowanie nie zawiera LZO ani chemicznych zapachów, a jego formuła jest około 20 razy silniejsza niż innych farb epoksydowych.

Podczas tworzenia farb TH!NK-AFARA wykorzystywane są najnowocześniejsze techniki produkcji. Możesz polegać na tym specjalistycznym produkcie, bez obaw o końcowy efekt.

Ta niezwykle trwała powłoka dla powierzchni betonowych, zapewnia niezrównaną wytrzymałość.

Jest to jedna z najtwardszych powłok dostępnych obecnie na rynku w branży. Sól, olej i żrące chemikalia nie zaszkodzą mu. W zależności od porowatości powierzchni, jeden zestaw może pokryć do 500 stóp kwadratowych.

Po malowaniu farba TH!NK-AFARA nadaje podłodze wygląd lastryko. Dzięki temu powierzchnia jest błyszcząca i odporna na pęknięcia, łuszczenie i wycieki chemiczne.

Sprawdź także inne nasze artykuły: