Czyszczenie okapów ze stali nierdzewnej

Czyszczenie okapów ze stali nierdzewnej. Jak sam zapewne wiesz, stal nierdzewna wygląda elegancko. Zwłaszcza w kuchni. Jednak stal nierdzewna jest narażona na wiele szkodliwych ataków, a jej pielęgnacja powinna być z tego powodu regularna i systematyczna. Nawet jeśli rzadko używasz okapu, to tłuste opary pozostawiają tłustą warstwę, którą trudno usunąć. Tutaj pokazujemy, jak je usunąć.

Czyszczenie okapów ze stali nierdzewnej. Jak czyścić okap ze stali nierdzewnej bez pozostawiania smug?

Aby wyczyścić okap kuchenny ze stali nierdzewnej bez pozostawiania smug, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami: Usuwaj tłuste zabrudzenia na ściereczce z mikrofibry płynem do mycia naczyń. Podczas wycierania należy zwrócić uwagę na kierunek czyszczenia stali nierdzewnej. Mleczko do czyszczenia nadaje się do mocnych zabrudzeń. Specjalne spraye chronią powierzchnię przed osadzaniem się tłuszczu. W naszym sklepie online zakupisz profesjonalne środki do czyszczenia stali nierdzewnej i wielu innych powierzchni.

Czyszczenie okapów ze stali nierdzewnej. Mikrofibra i detergent

Nasz zwykły płyn do mycia naczyń to najlepszy wybór do tłustych zabrudzeń. Może zamiast tego najtańszego użyj mydła do naczyń rozpuszczającego tłuszcz. Płyn do naczyń w połączeniu ze ściereczką z mikrofibry jest wciąż znacznie skuteczniejszy niż niektóre drogie środki czyszczące.

Czyszczenie okapów ze stali nierdzewnej. Owiń ręcznik z mikrofibry w gorącej wodzie.

Nanieś trochę płynu do mycia naczyń na ściereczkę z mikrofibry i wycieraj nią okap ze stali nierdzewnej w kierunku zgodnym z nacięciami na stali. Po zakończeniu czyszczenia wszystko wytrzyj suchą ściereczką.

Szczotkowana stal nierdzewna

Ze względu na dużą wytrzymałość powierzchnie ze szczotkowanej stali szlachetnej na dłuższą metę stają się żrące, jeśli są wycierane w poprzek kierunku szlifowania. Ważne jest, aby zachować kierunek szlifowania podczas czyszczenia, ponieważ szczotkowana powierzchnia stali nierdzewnej jest szlifowana kilka razy podczas produkcji. Z reguły można to rozpoznać dopiero po kilku zabiegach czyszczenia, gdy powierzchnia wydaje się być bardzo zużyta i wytarta.

Czyszczenie okapów ze stali nierdzewnej

Podczas czyszczenia stali nierdzewnej mleczkiem do tego przeznaczonym koniecznie zwróć uwagę na kierunek czyszczenia. Powinien być zgodny z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Mleczko sprawdzi się w przypadku delikatnych zabrudzeń. Jeśli będziesz musiał usunąć cięższe zabrudzenia, to zalecamy użycie profesjonalnego środka czyszczącego. Możesz też spróbować wyczyścić okap ze stali nierdzewnej płynem do mycia naczyń. Jednak gdy okap zostanie ubrudzony sosem pomidorowym, lub śmietanowym, płyn do mycia naczyń może nie wystarczyć.

TH!NK

Ponieważ okap kuchenny ze stali nierdzewnej jest naturalnie silnie narażony na działanie oparów tłuszczu, mgła tłuszczu wkrótce ponownie go zabrudzi. Można temu jednak zapobiec. Od pewnego czasu na rynku dostępne są kremy i spraye, które przypominają lakier samochodowy. Taki środek uszczelnia powierzchnię okapu ze stali nierdzewnej i zapobiega osadzaniu się na nim tłuszczu przez długi czas.
Taki impregnat chroni okap przed pojawianiem się na nim odcisków palców. Zgodnie z informacjami producenta impregnaty do stali nierdzewnej wytrzymują nawet wielokrotne czyszczenie konwencjonalnymi środkami czyszczącymi.

Sprawdź także inne nasze artykuły: