Jak dbać o sofę z mikrofibry?

Jak dbać o sofę z mikrofibry? Swoją sofę z mikrofibry wybrałeś ze względu na miękkość w dotyku i łatwość konserwacji. Aby zachować mikrofibrę czystą jak najdłużej, oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia i łatwego zapobiegania powstawaniu brudu. Jako bonus, skupienie się na technologiach Aquaclean i Teflon, materiałach, które zawsze upraszczają konserwację sof z mikrofibry.

Jak dbać o sofę z mikrofibry? Co to jest tkanina z mikrofibry?

Dzięki efektowi „brzoskwiniowej skórki” tkanina z mikrofibry jest tkaniną, która zapewnia szczególnie przyjemne uczucie miękkości. Wygodny, przytulny i mocny, ten innowacyjny materiał wykonany jest z delikatnych włókien syntetycznych, których bardzo ciasne przędzenie zapobiega przedostawaniu się plam do tkaniny. Niezależnie od tego, czy są krótkie, czy z lekką teksturą, pokrycia z mikrofibry mają tę zaletę, że są łatwe w utrzymaniu. Mniej wrażliwe na plamy niż tkaniny naturalne, takie jak bawełna, len, wełna czy aksamit, są szczególnie odpowiednie dla dzieci, lub zwierząt. Po stronie ozdobnej kanapy są mikro włókna, które występują we wszystkich stylach z szeroką gamą kolorów, a nawet oferowane są w wersji relaksacyjnej. Co pozwala połączyć estetykę, wygodę i praktyczność!

Jak dbać o sofę z mikrofibry? Chroń swoją sofę z mikrofibry każdego dnia

Zaletą tkaniny z mikrofibry jest to, że zapobiega wnikaniu kurzu, brudu i sierści zwierzęcej w tkaninę. Na co dzień wszystko, co musisz zrobić, to odkurzać tkaninę z mikrofibry, aby zapobiec jej zabrudzeniu. Najlepiej używać końcówki z pędzelkiem, aby uniknąć uszkodzenia powłoki. Nie używaj szmatki, pozostawi ślady. 

Jeśli chcesz zdezynfekować swoją sofę z mikrofibry i ożywić jej kolory, możesz przeprowadzić bardziej kompleksowe czyszczenie raz lub dwa razy w roku. Będziesz wtedy musiał podjąć pewne środki ostrożności:

  • Warto wiedzieć, że sofy z mikrofibry nie lubią wody, ponieważ może tworzyć zacieki. Jeśli chcesz usunąć plamę, musisz wyczyścić całą sofę.
  • Produkt naturalny lub chemiczny, zawsze testuj na niewidocznej powierzchni sofy, aby sprawdzić reakcję tkaniny, zwłaszcza jeśli kolory są jasne lub bardzo ciemne.
  • Nałóż produkt najpierw na wilgotną szmatkę lub gąbkę, a nie na sofę.
  • Chroń przedmioty, takie jak podstawa lub podłokietniki, jeśli są wykonane na przykład z metalu lub drewna.

Aby utrzymać sofę z mikrofibry, możesz użyć specjalnego środka czyszczącego do produktów z mikrofibry i jednej z następujących mieszanek:

  • letnia woda i płynny detergent,
  • letnia woda i mydło marsylskie,
  • lekko ciepła woda i biały ocet, który jest szczególnie skuteczny na plamy

We wszystkich przypadkach produkt nakładaj wilgotną szmatką. Delikatnie przetrzyj powłokę, a następnie spłucz wilgotną szmatką. Przede wszystkim unikaj moczenia powłoki z mikrofibry. Usuń wilgoć suchą ściereczką, a następnie wysusz suszarką do włosów.

Jeśli chcesz usunąć plamę z sofy, odkurz ją wcześniej i usuń nadmiar materiału tak szybko, jak to możliwe, aby nie dostał się do tkaniny. Do czyszczenia tkaniny obiciowej np. mikrofibry można użyć sody oczyszczonej, kryształków sody lub nawet zimnej wody zmieszanej z alkoholem o temperaturze 70 °C. W każdym razie zrób wcześniej test.

Jak dbać o sofę z mikrofibry?

Specjalne zabiegi dla sof z mikrofibry: Aquaclean i Teflon

Zabiegi antyplamowe, technologie Aquaclean i Teflon zapobiegają wnikaniu brudu i cieczy do tkaniny, zachowując jej właściwości oddychające. Podczas tkania każde włókno pokryte jest niewidoczną warstwą nanocząstek. Ta „bariera” i efekt perlenia chronią tkaninę, która nie wchłania płynów i innych substancji.

Bardziej odporne na plamy i zużycie, te tkaniny z mikrofibry mają jeszcze jedną zaletę: można je czyścić tylko wodą. Kawa, wino, atrament, płyn zostały rozlane na twojej kanapie? Usunąć nadmiar substancji, zwilżyć plamę bezpośrednio na nią polewając wodą lub używając wilgotnej szmatki. Osusz czystą szmatką. W przypadku uporczywych plam można dodać do wody kilka kropel mydła w płynie.

Teraz wiesz, jak utrzymać sofę z mikrofibry w dobrym stanie. Ważne jest, abyś czyszcząc tkaninę z mikrofibry używał/a ekologiczne środki czystości. Znajdziesz je w sklepach Think eco Think bio.

THINK!!!

Czy istnieją materiały obiciowe na sofy, które są w 100% biodegradowalne?. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.