Drewno fortepianowe i rysy. Usuń rysy w tak zwanym lakierze fortepianowym

Drewno fortepianowe i rysy.

Drewno fortepianowe i rysy. Termin „lakier fortepianowy” jest używany niemal inflacyjnie przez dealerów i producentów różnych urządzeń i wnętrz pojazdów. Nowoczesne farby, zwane również farbami ściernymi, są rozpylane w wielu warstwach. Sukces, z jakim można usunąć rysy, zależy od stopnia połysku i jakości powierzchni poliestrowych.

Drewno fortepianowe i rysy. Nazwa pochodzi od historycznych metod przetwarzania

Pojęcie „ lakier fortepianowy” i jego znaczenie dla jakości lakieru zostało ukute przez dawne techniki aplikacji i obróbki. W dzisiejszej produkcji nowoczesne lakiery poliestrowe dają takie same wyniki lakierowania, jak wcześniej wymagały kosztownych pośrednich procesów szlifowania.

 • Przeczytaj również – Usuń zadrapania na skórzanych butach
 • Przeczytaj także – usuwanie zadrapań z obudowy zegarka
 • Sprawdź również – Usuń rysy na szkiełku zegarka

W rezultacie i w odniesieniu do zadrapań ta okoliczność oznacza, że ​​chemiczny skład farby decyduje o polerowaniu i możliwości naprawy. Wzór uszkodzeń jest podobny do rys na frontach kuchennych na wysoki połysk lub na stołach w wysokim połysku. Najczęstszą różnicą w stosunku do lakieru fortepianowego jest identyczny kolor wszystkich warstw.

Drewno fortepianowe i rysy. Wyniki pracy i metody przetwarzania

Nawet jeśli lakiery fortepianowe są wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, są równie trudne do usunięcia, jak rysy z tworzywa sztucznego. W większości przypadków dopiero próba pokazuje, czy wybrana metoda przetwarzania jest delikatna i obiecująca. Należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Czy zachowanie połysku zmieni się w obszarze przetwarzania i w jego obszarze?
 • Czy wszystkie warstwy lakieru są przebarwione?
 • Sprawdź, czy twardość lakieru odpowiada materiałom polerującym i ściernym?
 • Czy są jakieś specjalne uszczelnienia powierzchni, takie jak satynowe wykończenie?

Przy doborze narzędzi i metod należy przestrzegać kilku ważnych zasad, aby uniknąć szkód następczych:

 • Nie używać żadnych środków do rozpuszczania farb
 • Używać środków polerskich w coraz większym stężeniu
 • Nie używaj ściereczek polerskich z frędzlami
 • Nie używaj ściereczek z mikrofibry
 • Wcześniej dokładnie odkurzyć powierzchnie robocze

Uruchomienie testowe i ekspozycja na temperaturę

Drewno fortepianowe i rysy.
Fortepian – drewno fortepianowe

Do polerowania powierzchni zwanych lakierem fortepianowym należy używać wyłącznie specjalnych środków. O ile to możliwe, uruchomienie próbne należy zawsze przeprowadzać w miejscu, które nie jest zbyt widoczne. Należy przeprowadzić cały proces polerowania aż do wykończenia i ocenić wynik.

Do czyszczenia między poszczególnymi fazami obróbki zaleca się mokrą irchę. Ponieważ farby zmieniają swoje właściwości pod wpływem temperatury, ważne jest, aby zapewnić możliwie stabilne środowisko pracy. Pomoce i narzędzia nie powinny być szczególnie zimne ani ciepłe.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli używasz wody z kranu do czyszczenia pośredniego, zwróć uwagę na zawartość wapna. Bardzo twarda woda ma niekorzystny wpływ na wyniki polerowania. Alternatywnie możesz użyć wody destylowanej.