Jak połączyć sofę i fotel w salonie?

Jak połączyć sofę i fotel w salonie? Po przeczytaniu tego artykułu Twoja wiedza zmieni się, a co za tym idzie Twój salon zyska na charakterze i oryginalności. Masz już sofę? Chciałbyś uzupełnić swoje miejsca o jeden lub więcej foteli. Oto 4 pomysły na połączenie sofy i fotela w Twoim salonie. Aby go zaaranżować zgodnie z dekoracją i funkcjonalnością.

Jak połączyć sofę i fotel w salonie? Wybierz ten sam model dla swojej sofy i fotela

Lubisz harmonię? Więc mieszanie stylu mebli, nie jest dla Ciebie! Dokładniej, wiele modeli sof jest dostępnych w tym samy stylu co reszta mebli, takich jak fotel czy pufa. Jeśli zdecydowałeś się na dwu – lub trzyosobową sofę, bez problemu znajdziesz wersję fotelową takiej sofy. Ta sama linia, ta sama wykładzina, ten sam kolor, prosta kopia i wklejanie z sofy na fotel. Zmienia się po prostu rozmiar. Często nogi, poduszki, a nawet opcje komfortu krzesła są dokładną repliką tych na sofie. Ustawione obok siebie lub twarzą w twarz, masz pewność, że Twoja dekoracja pod postacią sofy i krzesła jest jednolita. Różnicę można odtworzyć na innych elementach, takich jak stolik kawowy, szafka RTV czy akcesoria dekoracyjne.

Dla lubiących bawić się fakturami i kolorami możemy również znaleźć warianty z sofami i fotelami tego samego modelu. Tam, gdzie podstawa, kształt oparcia, siedziska i podłokietników będą identyczne, to powłoka i kolor będą robić różnicę. Co może dać ukojenie Twojemu salonowi, jednocześnie sprzyjając harmonijnej dekoracji.

Jak połączyć sofę i fotel w salonie? Wybierz pasujące pokrycie sofy i fotela

Skóra, naturalna lub syntetyczna tkanina, co jeśli harmonia między sofą a fotelem jest odtwarzana na materiałach? Nieco inne linie, ale podobna powłoka, to kolejny sposób na stworzenie prostej i eleganckiej atmosfery. Chcesz pozostać w idealnej harmonii, wybierz te same kolory sofy i fotela. Jeśli są przejrzyste, będziesz kąpać się w miękkiej i świetlistej atmosferze. Ciemniejsze, dodadzą głębi Twojej dekoracji.

Jak połączyć sofę i fotel w salonie?

Jeśli twoja sofa ma wiele kolorów, możesz przywołać jeden z nich wraz z krzesłem. Łącząc sofę i fotele z tego samego materiału, ale z odbijającymi się nawzajem kolorami, wprowadzisz do swojego salonu wyjątkowość i dynamikę.

Połącz małe detale między sofą a fotelem

Chcesz wyeksponować swój fotel, ale tak, aby nie był kompletnie niedopasowany do Twojej sofy? Twórz skojarzenia między swoimi siedzeniami dzięki drobnym detalom. Możesz na przykład zadbać o to, aby wzory, kolory i tapicerka Twojego fotela były odzwierciedlone w małych poduszkach Twojej sofy. Pomysł szczególnie odpowiedni dla tych, którzy lubią małe ozdobne fotele lub boją się robić za dużo! Często ubrane we wzory lub jasne kolory, nadają sofie w salonie odrobinę oryginalności. Będziemy wtedy preferować zwykłą sofę lub jasny odcień, aby nie przeciążać atmosfery. W zależności od wybranego motywu, zawsze możesz dodać kilka akcentów dekoracyjnymi akcesoriami: wazonem, roślinami, świecami, lampami…

Jak połączyć sofę i fotel w salonie?
Sofy i fotel. Kolor poduszek na sofach jest w tym samym kolorze co fotel

Połącz sofę i fotel o tej samej funkcjonalności

Lubisz wygodę swojej relaksacyjnej sofy? Podnoszone nóżki, regulowany zagłówek… Dla Ciebie nie ma opcji, aby Twoje krzesło nie zapewniało Ci tego samego dobrego samopoczucia. Dobrze, że fotele mają również opcje, które przyczyniają się do relaksu. Dzięki temu w wersji fotelowej dostępnych jest wiele modeli sof relaksacyjnych w tym samym stylu, w tym samym kolorze lub w tym samym pokryciu. Stała, lub obrotowa nóżka, sterowanie ręczne lub zdalne, dodaj fotel relaksacyjny w swoim salonie i ciesz się takim samym komfortem jak na sofie.

Aby połączyć sofę i fotel, odkryj wszystkie nasze modele na stronie Think eco Think bio w zakładce meble.

THINK!!!

Koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy sofy i fotele można obić biodegradowalnym i ekologicznym materiałem.