Jak rozpoznać gniazda myszy w domu?

Mysz w domu. Inwazja myszy może stwarzać wiele problemów dla Ciebie i Twojego domu. Problemy te objawiają się na wiele sposobów, od uszkodzenia mienia po zagrożenia dla zdrowia (takie jak gorączka ukąszenia szczura i hantawirus). Jeśli zostanie to zlekceważone, stanie się to niezwykle szkodliwe dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jednym ze sposobów na powstrzymanie tego problemu jest dotarcie do źródła. Dowiedzenie się, jak się zachowują i gdzie gniazdują, może zdziałać cuda jako pierwszy krok w ich wytępieniu. Przyjrzyjmy się krokom, jak znaleźć gniazdo myszy.

Mysz w domu. Gniazda myszy i gdzie je znaleźć

Kiedy szukasz gniazd myszy, zwykle lokalizacje znajdują się w obszarze kuchni. Dokładnie sprawdź różne narożniki i przestrzenie, takie jak za urządzeniami i w szafkach. Sprawdź także szuflady, za płytą kartonowo-gipsową i bałagan w garażu. Zwróć uwagę na widoczne znaki (na które za chwilę rzucimy światło).

Gniazda myszy różnią się pod względem użytych materiałów. Używają wszelkich dostępnych materiałów w okolicy. Używają papieru, tkaniny, sznurka lub dowolnego materiału. Tak długo, jak można je łatwo rozdrabniać i transportować wraz z ich małymi ciałami. 

Ponadto, ze względu na swoją dość nieśmiałą naturę, ograniczają swoje działania w niewielkim promieniu. To wyjaśnia małą strukturę ich gniazd w kształcie kopuły. A wszystko to z jednym otworem wyjściowym.

Ponieważ myszy często się rozmnażają, ich liczba rośnie w szybkim tempie. Samice myszy mają zwykle od pięciu do dwunastu młodych. Gniazdo myszy może pomieścić średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu myszy. 

Myszy mają tendencję do gniazdowania w miejscach, które są ciepłe i suche. Upewniają się, że jest dobrze chroniony i blisko źródła pożywienia.

Mysz w domu. Oznaki inwazji myszy

Ponieważ myszy mają tendencję do życia w pobliżu ludzi, te stworzenia znalazłyby sposoby na gniazdowanie w różnych strukturach, w których ludzie żyją i mieszkają. Osiedlanie się w pobliżu struktur stworzonych przez człowieka zapewnia tym stworzeniom łatwy dostęp do pożywienia i schronienia.

Mając to na uwadze, możesz znaleźć widoczne ślady inwazji w całym domu. Będziesz wiedział, że masz myszy w swoim domu, gdy je zobaczysz. Spójrzmy na te znaki.

1. Odgłosy skrzypienia i skakania

Wiedziałbyś, że masz inwazję myszy, gdy słyszysz piski i ślizganie się wewnątrz twoich ścian lub sufitów. Są one bardziej widoczne wieczorem, ponieważ myszy są zwykle aktywne w tych porach.

Kiedy wydasz dźwięk, usłyszysz, jak przestają. Po chwili, gdy poczują się bezpiecznie, możesz je ponownie usłyszeć.

2. Silny zapach amoniaku

Jest ten niepowtarzalny zapach, który może powiedzieć, że masz myszy w swoim domu. Mocz myszy ma silny i wyraźny zapach amoniaku. Ten zapach staje się bardziej widoczny wokół ich gniazd lub miejsc żerowania.

Myszy mają tendencję do rozprowadzania moczu, gdziekolwiek się udają, co powoduje, że zapach ten narasta z czasem. Jeśli czujesz zapach myszy, działaj szybko i natychmiast. Oznacza to, że masz silną inwazję myszy.

3. Odchody myszy

Zwróć uwagę na coś czarnego lub ciemnobrązowego, tak małego jak ziarno ryżu? Tak wyglądają odchody myszy, a zobaczenie ich oznaczałoby, że masz plagę myszy. Gdyby były większe (np. wielkości ziarnka pieprzu lub czegoś podobnego), byłby to znak inwazji szczurów. Zupełnie co innego, ale i problem.

Typowe miejsca, w których prawdopodobnie znajdziesz odchody myszy, znajdują się pod szafkami kuchennymi i szafkami. Można je również znaleźć na powierzchniach i w miejscach, w których znajdują się złogi tłuszczu i okruchów (co sprawia, że ​​odchody mogą znajdować się w tosterach i grillach).

4. Otwory i oznaczenia

Na uwagę zasługują między innymi otwory i oznaczenia wielkości myszy. Jeśli nie mają widocznego przejścia, przez które mogą przejść, zaczną je tworzyć. Są to małe, szorstkie otwory, przez które można się przecisnąć. Wszystko, czego potrzebują, to otwór tak mały jak długopis i przeciskają się przez niego.

Ponieważ myszy są również tłustymi stworzeniami, zauważysz również ciemne ślady, które zostawiają na swoich ulubionych trasach. Ponieważ brud przykleja się do ich tłustych ciał, stąd ciemne smugi, które zostawiają. To kolejny łatwy znak, aby stwierdzić, czy dziura była spowodowana przez myszy, czy była wcześniej.

5. Obgryzione przedmioty

Niezależnie od tego, czy są na torbach z żywnością, czy na pudełkach, a nawet na okablowaniu, zobaczenie tych pogryzionych przedmiotów oznaczałoby, że była tam mysz. Myszy zawsze chodzą po jedzenie, co sprawia, że ​​torby na żywność są prawdopodobną ofiarą. Skłaniają się ku ryżowi, płatkom zbożowym, mące i różnym produktom spożywczym.

Torby z karmą dla zwierząt przechowywane na strychu lub w piwnicy są dobrym celem dla myszy. Ich stada mogą ucztować bez wykrycia. Najlepiej przechowywać je w pojemnikach odpornych na gryzienie.

Mysz w domu. Potwierdzanie ich obecności

Jeśli nie masz pewności co do obecności myszy, możesz wypróbować kilka metod „zrób to sam”, aby sprawdzić ich obecność.

Jednym z nich jest użycie mąki lub talku w proszku. Rozłóż je przez noc na podłogach lub powierzchniach, na których podejrzewasz, że poruszają się myszy. Zauważysz odciski, które zostawiają (zwykle małe, na ćwierć cala). 

Inną metodą jest pozostawienie ciastka. Ponieważ myszy uwielbiają łatwe posiłki, można zauważyć na nich ślady obgryzania. Myszy mają tendencję do gryzienia, a następnie uciekają.

Mysz w domu. Środki zapobiegawcze i sposoby rozwiązania problemu myszy

Upewnij się, że Twoja kuchnia nie oferuje atrakcyjnego i przytulnego miejsca do gniazdowania myszy. Możesz to zrobić, dbając o czystość w kuchni. Pamiętaj, aby przechowywać zapakowaną żywność w zamkniętych pojemnikach. Uwolnij swój garaż od wszelkiego rodzaju bałaganu. Zrób każdy krok, aby Twoja domowa mysz czuła się, jak niechciany gość.

Jeśli chodzi o usuwanie gniazd, rozważ skorzystanie z pomocy specjalisty. Dzięki sprawnym rękom specjaliści od zwalczania szkodników dysponują metodami wykrywania i radzenia sobie z takimi sytuacjami. Rozważ skontaktowanie się z nimi już dziś i podanie im wszystkich szczegółów dotyczących inwazji myszy. Mogą ci od razu pomóc.

Jeśli wolisz wziąć sprawy w swoje ręce, możesz przeczytać samouczki online, takie jak ten, który pokazuje, jak pozbyć się myszy z domu.

Mysz w domu.
Mysz w domu

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Artykuł pochodzi z: http://www.articlesnatch.com/