Jak usunąć zapach rozpuszczalnika?

Jak usunąć zapach rozpuszczalnika?.

Jak usunąć zapach rozpuszczalnika?. Jeden lub drugi specjalista od majsterkowania prawdopodobnie już zna problem: po malowaniu pojawia się intensywny zapach, który może wahać się od nieprzyjemnego obrzydliwego do ostrego. Czasami zapachy znikną po chwili, ale bywa też tak, że trwa to nieco dłużej. Tym, co definiuje zapachy, są zwykle zawarte w nich rozpuszczalniki. Dowiedz się tutaj, jak możesz ich szybko wyeliminować lub przynajmniej zneutralizować.

Jak usunąć zapach rozpuszczalnika?. Rozpuszczalnik nie tylko w farbie

Kto tego nie wie? Następnie drewniany przedmiot został sklejony, przeszlifowany i glazurowany. Teraz jest w mieszkaniu i prezentuje się w całej okazałości. Gdyby nie ten intensywny zapach wydobywający się z gotowego elementu.

W większości są to zawarte w nim rozpuszczalniki, ponieważ rozpuszczalniki służą nie tylko do usuwania farby . Są również potrzebne do rozcieńczenia farby lub lakieru przed nałożeniem. Może być wiele powodów, dla których rozpuszczalniki nie odparowują:

  • za zimno
  • zbyt wilgotne
  • zbyt intensywny (za dużo rozpuszczalnika)
  • Rozpuszczalnik nie może odparować

Jak usunąć zapach rozpuszczalnika?. Jeśli rozpuszczalnik nie może się ulotnić lub może uciekać wolno

Ale to nie jest wystarczające. W naszym wyimaginowanym przykładzie celowo wybraliśmy drewniany przedmiot, który został wcześniej sklejony. Ponieważ do klejów niezbędne są również rozpuszczalniki. W wyniku szybkiego malowania może się zdarzyć, że rozpuszczalniki z kleju pod spodem nie będą mogły szybko odparować.

Nie tylko oznacza to, że musisz radzić sobie z tymi zapachami przez bardzo długi czas. Może to również oznaczać, że wytrzymałość kleju może być ograniczona, ponieważ kleje sieciujące, które zawierają rozpuszczalniki, zależą od rozcieńczenia stosowanego do odparowania. W przeciwnym razie może to negatywnie wpłynąć na stabilność sieci.

Związane z temperaturą lub zimnem

Jak usunąć zapach rozpuszczalnika?.
Jak usunąć zapach rozpuszczalnika?

Ale mogą być również bardzo proste powody, dla których zapachy rozpuszczalników po prostu nie chcą zniknąć. Jeśli jest zbyt zimno lub zbyt wilgotno, rozpuszczalnik również nie może optymalnie odparować. Wilgotność może być bardzo wysoka, zwłaszcza w deszczowe dni z ciepłymi temperaturami; także w kolejnych dniach.

Może zawsze odwoływałeś zimę. Nawet wtedy warto albo wyłożyć obrabiany przedmiot na zewnątrz (np. Garaż), albo dobrze przewietrzyć pomieszczenie, nawet jeśli znacznie się ochładza. Ponieważ zimne powietrze z trudem wchłania wilgoć. Ale jeśli powietrze ponownie się nagrzeje, może wchłonąć więcej wilgoci.

Używać produktów bez rozpuszczalników

Możesz w dużej mierze zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów lub takich, które powodują nawet bóle i zawroty głowy, wybierając odpowiednie kolory. Zamiast farb rozpuszczalnikowych należy używać farb rozpuszczalnych w wodzie lub na bazie wody. W każdym razie stają się one coraz bardziej rozpowszechnione.

TH!NK

Mówi się, że w wyeliminowaniu brzydkiego zapachu rozpuszczalnika pomaga postawienie w pomieszczeniu miski soli, kawa mielona, lub pokruszony węgiel drzewny. Te trzy rzeczy powinny wchłaniać opary rozpuszczalnika.