Wykryj i wyeliminuj czarną pleśń pod prysznicem

Czarna pleśń pod prysznicem. Szczególnie w spoinach płytek pod prysznicem trudno jest określić, czy zabrudzeniem są plamy, czarna pleśń czy inne osady. Jeśli istnieje podejrzenie czarnej pleśni, konieczne jest pilne działanie, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo kontaktu ze skórą.

Czarna pleśń pod prysznicem. Prysznic i jego otoczenie można łatwo kontrolować i utrzymywać w czystości

Czarna pleśń dobrze się rozprzestrzenia w wilgotnym klimacie prysznica. Szczególnie lubi stawy. Przeważnie bezproblemowe odkrycie jest korzystne, nawet na wczesnym etapie. Ponieważ pleśń potrzebuje organicznej „żywności”, takiej jak cząsteczki skóry, aby przetrwać, regularnie czyszczony prysznic powstrzyma rozwój pleśni.

To samo dotyczy ogólnie całej łazienki , choć oczywiście są też miejsca trudniej dostrzegalne, np. Za armaturą, wanną czy umywalką. Ściany i kabina lub zasłona prysznicowa i brodzik są stale sterowane.

Czarny brud ma kilka przyczyn

Jeśli pojawi się czarne przebarwienie, może być kilka przyczyn:

  • Przylegające cząsteczki skóry, płatki i włosy
  • Pozostałości środków myjących, takich jak żel i mydło
  • Czarna pleśń
  • Plamy z pleśni

Plamy z pleśni stanowią szczególny rodzaj inwazji pleśni, prawdopodobnie są również spowodowane przez zarodniki, które jednak „zjadają” siebie nieaktywne i biernie w materiale takim jak silikon. Nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia jak czarna pleśń .

Sposoby eliminacji

Usuwanie czarnej pleśni
Usuwanie czarnej pleśni

Ponieważ pierwsze czarne plamy pod prysznicem są już bardzo zauważalne, czarną pleśń lub inne przyczyny brudu można nadal stosunkowo łatwo usunąć. Następujące nieszkodliwe domowe środki pomagają w codziennym czyszczeniu, aby zapobiec rozwojowi czarnej pleśni z wyprzedzeniem:

  • Esencja octu lub octu
  • Drożdże rozpuściły się w wodzie, tworząc nasycony roztwór
  • Alkohol do nacierania (96 procent)
  • Sok lub kwas cytrynowy

PORADY I WSKAZÓWKI

Zadbaj o swoją zasłonę prysznicową. Często jej dolny koniec spoczywa na podłodze lub w brodziku, co sprzyja rozwojowi pleśni. Lepiej jest swobodnie wisząca zasłona bez kontaktu z podłogą. Pleśń zwykle tworzy się od dolnej krawędzi. Jeśli po kąpieli częściej suszysz zasłonę, pozbędziesz się pleśni i pleśni z podstawy wzrostu.