Czyszczenie filtra z węglem aktywnym: w ten sposób staje się ponownie higienicznie czysty

Czyszczenie filtra

Czyszczenie filtra z węglem aktywnym. Okapy wyciągowe z funkcją recyrkulacji są zwykle wyposażone w filtr z węglem aktywnym, aby jak najlepiej oczyszczać powietrze. W końcu wraca do Twojej kuchni w krótkim czasie! Jeśli wszystko pójdzie dobrze, cząsteczki zawarte w dymie utkną w filtrze. Jednak lepiej jest regularnie czyścić lub wymieniać dobry element, aby działał.

Czyszczenie filtra z węglem aktywnym. Dlaczego w ogóle potrzebujesz tego filtra?

Okap z filtrem z węgla aktywnego
Okap z filtrem z węgla aktywnego

Filtr z węglem aktywnym jest absolutnie niezbędny w systemie cyrkulacji powietrza, ponieważ zasysane powietrze jest tutaj ponownie wykorzystywane. Wentylator wyciągowy, który wydmuchuje dym, nie potrzebuje tego wyposażenia, ale zwykle ma gruboziarnisty metalowy filtr.

Filtry z węglem aktywnym są przeznaczone do oczyszczania gazów lub cieczy. W tym przypadku oczyszczają wyciągnięty dym z cząstek stałych i zapachów. Oznacza to, że Twoja kuchnia i otaczające ją pomieszczenia nie pachną już jedzeniem.

Ponadto w pomieszczeniu nie rozprzestrzenia się dym, ani znajdująca się w nim parująca woda. Jeśli okap jest wyłączony, krople wody szybko spływają po płytkach i szybach.

Czyszczenie filtra z węglem aktywnym: tak to działa!

1. Wyjmij metalowy filtr

Najpierw trzeba usunąć znajdujący się przed nim metalowy filtr, który wygląda jak płaska blacha z wieloma małymi otworami. Jeśli go dotkniesz, prawdopodobnie okaże się, że jest bardzo tłusty.

2. Oczyść metalowy filtr.

Możesz umyć metalowy filtr w zlewie ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń lub włożyć go bezpośrednio do zmywarki. Polecamy to drugie, jest szybkie i dokładne.

3. Wyjąć filtr z węglem aktywnym

W następnym kroku wyjmujesz filtr z węglem aktywnym. Zobaczysz, że jest to również wyraźnie zanieczyszczone, a może nawet częściowo zanieczyszczone.

4. Wyczyść prawidłowo filtr z węglem aktywnym

Możesz również traktować ten filtr automatycznie lub ręcznie. W zmywarce wytrzymuje temperatury do 70 stopni, nie dodajemy żadnego detergentu. W zlewie użyj bieżącej wody i spłucz ręce.

5. Dokładnie wysusz filtr z węglem aktywnym

Gdy filtr znów będzie czysty, możesz go wysuszyć na grzałce lub w piekarniku. Ustaw piekarnik na 70 stopni, nie wyżej! Bez narzędzi ponowne naprawdę wysuszenie filtra zajmuje zwykle zbyt dużo czasu.

6. Zainstaluj wszystko ponownie

Na koniec najpierw montujesz filtr z węglem aktywnym, a następnie filtr metalowy: Ogólnie rzecz biorąc, dość łatwa, mało czasochłonna praca, ale warto! Ponieważ higienę w kuchni można zdecydowanie poprawić.

PORADY I WSKAZÓWKI

Ogólnym zaleceniem dla filtrów z węglem aktywnym jest ich wymiana po sześciu miesiącach lub 120 godzinach pracy. Wielu producentów odradza również czyszczenie. Więc lepiej zapoznaj się z instrukcją obsługi filtra, zanim zaczniesz!