Łatwe czyszczenie okien – kilka sztuczek

Czyszczenie okien

W zależności od tego, ile okien ma zostać wyczyszczonych, istnieją różne sztuczki ułatwiające pracę. Niezależnie od tego, czy używasz odkurzacza parowego, czy ściereczki z mikrofibry, dokładne czyszczenie okien może być również zabawą.

Łatwe czyszczenie okien. Stwórz perspektywę za pomocą mikrofibry

Ściereczka z mikrofibry to świetna pomoc zarówno do wewnętrznej strony okna, jak i do czyszczenia na zewnątrz. Ponieważ mikrofibra ma już dobry efekt czyszczenia przy bardzo małej ilości wody i tylko niewielkiej ilości środka czyszczącego, często jest to najłatwiejsza opcja, szczególnie do czyszczenia wnętrz.

Wewnątrz rzadko zaleca się rozlewanie dużej ilości wody podczas mycia okien. Tapeta pod okno i podłoga nie znosi dobrze plam brudnej wody.

Płyn do mycia naczyń na mikrofibrze

Czyszczenie okien mikrofibrą

Najlepszym detergentem do czyszczenia ściereczką z mikrofibry jest zwykły płyn do mycia naczyń. Do ciepłej wody należy dodać tylko trochę płynu do mycia naczyń.

W tym przypadku mniej znaczy więcej, ponieważ zbyt duża ilość detergentu spowodowałaby jedynie smugi i prawdopodobnie musiałby zostać ponownie zmyty z szyby dużą ilością czystej wody.

Łatwe czyszczenie okien. Osusz okno

Mikrofibra to również dobry wybór do osuszania okna. Zamiast zamszu lub ściągacza wnętrze okna można szczególnie dobrze czyścić ściereczką z mikrofibry. Do czyszczenia i suszenia najlepiej używać dwóch różnych ściereczek wykonanych z praktycznego materiału z mikrofibry.

Odkurzacz parowy – tworzy przestrzeń

Każdy, kto musi czyścić dużo okien, często myśli, że jego praca nigdy się nie kończy. Wtedy warto kupić dobry odkurzacz parowy. Należy zwrócić uwagę na ilość napełnienia zbiornika. Powinien pomieścić około dwóch litrów.

Jeśli zbiornik jest za mały, urządzenie musi za każdym razem ostygnąć, zanim będzie można uzupełnić wodę. Wtedy praca byłaby łatwiejsza, a godziny pracy niepotrzebnie wydłużane.

Oszczędzaj detergent

Jeśli używany jest odkurzacz parowy, nie jest wymagany żaden środek czyszczący. Większość parowarów i tak nie powinna być napełniana detergentem. Ale ponieważ para wydostaje się z dyszy w wysokiej temperaturze, szybko zapomina się o zabrudzeniu.

Zmień i upierz pokrowce

W przypadku dysz parowych odkurzaczy elektrycznych dostępne są puszyste osłony, które bezpiecznie pochłaniają grubszy brud lub lekkie bawełniane pokrowce, które są szczególnie przydatne do czyszczenia końcowego.

Dzięki parze okno prawie nie musi być suszone, jeśli w ogóle. Wilgoć odparowuje natychmiast po czyszczeniu.

Małe sztuczki ułatwiające czyszczenie okien

  • Odkurzacz parowy jest opłacalny dla wielu okien
  • Ściereczki z mikrofibry usuwają również uporczywy brud
  • Płyn do mycia naczyń to dobry wybór
  • nie używaj papieru gazetowego
  • unikać drabin, używać drążków teleskopowych
  • nie czyścić w silnym słońcu lub w dużym upale

PORADY I WSKAZÓWKI

Kupując odkurzacz parowy, należy zwrócić uwagę na akcesoria. Wiele odkurzaczy parowych ma wiele do zaoferowania. Często istnieje dysza parowa do wygładzania zasłon i zasłon.

Ważne są również różne przystawki do czyszczenia podłóg. W takim razie myjka parowa wystarczy do wielu różnych prac, a Ty oszczędzasz pieniądze i środki czyszczące.