Mycie okien – z octem szybciej

Mycie okien

Opinie są różne, jeśli chodzi o mycie okien. Każdy ma inną sztuczkę. Ale smugi lub zacieki często wracają wraz ze słońcem . W rzeczywistości często jest to spowodowane jakością wody.

Ocet zapobiega powstawaniu smug

Te smugi i paski, które ciągle pojawiające się na tafli są często z powodu wody, która jest zbyt trudne, to wapienne. Tanim rozwiązaniem jest ocet, który dodaje się do wody czyszczącej. Podobnie spirytus działa w wodzie podczas mycia okien.

Jednak przy bardzo twardej wodzie musi być w niej dużo esencji octu. Najtańszy ocet jest wystarczająco dobry, wszystko inne byłoby stratą. Przy 10-litrowym wiadrze w najgorszym przypadku należy dodać pół butelki do całej butelki z jednym litrem esencji octu.

Aby gospodyni domowa nie stała się biedna w wyniku tej metody, powinna używać wody z octem do mycia szyb, a najpierw bardzo prosto myć je detergentem.

Umyj okna krok po kroku octem

Mycie okien octem
Mycie okien
  • Płyn do naczyń
  • ocet winny
  • Ciepła woda
  • wiadro
  • Ściereczka z mikrofibry lub niestrzępiąca się ściereczka do naczyń
  • Stary ręcznik do naczyń lub ręcznik skórzany
  • Rękawiczki do użytku domowego

1. Ciepła woda

Podczas mycia okien temperatura wody ma znaczenie. Im jest cieplej, tym łatwiej opadają irytujące smugi, a zwłaszcza odchody much. Dlatego używaj wody tak ciepłej, jak tylko możesz.

W każdym razie podczas czyszczenia okien octem należy zawsze nosić rękawiczki, ponieważ ocet atakuje skórę.

2. Pranie wstępne

Wszędzie rośnie liczba ręczników z mikrofibry. Możesz również znacznie ułatwić sobie pracę podczas mycia okien. Ale nie muszą to być drogie specjalne ściereczki, proste ściereczki z mikrofibry można później prać w gorącym praniu.

Teraz umyj wstępnie okna i ramy w ciepłej wodzie niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Zwróć szczególną uwagę na gumy okienne, w przeciwnym razie przez ramę okienną przedostaną się czarne smugi. Szczególnie białe plastikowe ramki wyglądają szare i nędzne przez lata.

3. Wypłucz

Ocet jest teraz używany do płukania. Najpóźniej powinieneś założyć rękawiczki. Umyj okno i ościeżnicę tak zwilżoną, jak to tylko możliwe, roztworem octu. Ale nie wylewaj później więcej czystej wody na okna.

4. Suszenie

Do osuszenia szyby można użyć irchy lub starej ściereczki. W żadnym wypadku nie należy używać papieru gazetowego, co czasami jest nadal zalecane. Papier rysuje okna i pozostawia trwałe czarne ślady na ramie.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli na białej ramie okna pozostaną szare plamy lub zablokowany brud, często można to usunąć za pomocą gumki do usuwania zabrudzeń. Nigdy nie należy używać do tego wybielacza chemicznego na plastikowych oprawkach.