Płytki podłogowe w salonie: na co zwrócić uwagę

Płytki podłogowe w salonie

Płytki podłogowe mogą być również ciekawą wizualnie i wartościową wykładziną podłogową w salonie. Ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Przeczytaj tutaj, na co zwrócić uwagę.

Płytki i ogrzewanie podłogowe to dobre połączenie

W przeciwieństwie do parkietu i korka, płytki są bardzo dobrą wykładziną podłogową, gdy jest ogrzewanie podłogowe. Bardzo dobrze odprowadzają ciepło z instalacji grzewczej i bez ograniczeń oddają je do pomieszczenia.

Warunkiem jest jednak to, aby późniejsze pokrycie płytek zostało uwzględnione w planowaniu podczas budowy jastrychu, a klej do płytek i podkłady były również skoordynowane z jastrychem. Technicznie jednak płytki są jednymi z najlepszych wykładzin podłogowych na ogrzewanie podłogowe.

Zimne stopy bez ogrzewania podłogowego

Płytki podłogowe w salonie

Dokładnie odwrotnie może mieć miejsce, gdy nie ma ogrzewania podłogowego: nawet jeśli pomieszczenie jest dostatecznie ogrzane zimą, płytki często powodują zimne stopy. Dywany lub chodniki są wtedy konieczne, ale czasami zarówno wizualnie, jak i podczas chodzenia po nich denerwują ślizganiem.

Tutaj musisz odpowiednio zaplanować, a także wziąć pod uwagę, że możesz łatwiej wyczyścić podłogę wyłożoną kafelkami w salonie, ale musisz ją wycierać częściej niż inne wykładziny podłogowe. Nie zawsze jest to dla każdego.

Jakość jest kluczowa

W salonie zastosowanie wysokiej jakości płytek jest szczególnie ważne. Powinny być jak najbardziej odporne na ścieranie, stabilne i antypoślizgowe; dla dobrego efektu wizualnego ważna jest jak najwyższa jednorodność koloru.

Najlepszą metodą oceny jakości płytek są standardowe klasy odporności na ścieranie i poślizg oraz jednolity kolor z wykorzystaniem tzw. Klasy ogniowej, która powinna być taka sama dla wszystkich płytek.

W większości przypadków będziesz miał trudności z określeniem tych wartości w sklepach ze sprzętem, ale nie jest to problem w sklepach specjalistycznych. Szczególnie w salonie warto postawić na wysokiej jakości płytki – a to nie zawsze idzie w parze z bardzo niskimi cenami.

PORADY I WSKAZÓWKI

Wspólnie z glazurnikiem zastanów się, który wzór układania najlepiej pomoże wizualnie zaprojektować pożądany pokój. Nie zawsze musi to być klasyczny bandaż krzyżowy, połowa lub trzeci bandaż również może mieć swój urok. Układanie po przekątnej jest bardziej zalecane w przypadku bardziej rustykalnych stylów w domu.