Jak usunąć plamy z dywanu?

Jak usunąć plamy z dywanu?

Usuń plamy z dywanów jednym z preparatów Think ECO Think BIO!

Jak usunąć plamy z dywanu?. Niezdarny ruch ręki i stało się: dywan jest poplamiony. W wielu przypadkach świeże plamy nie stanowią problemu, a często już wyschnięte plamy. Przeczytaj tutaj, co możesz zrobić, aby usunąć plamy z dywanów.

Jak usunąć plamy z dywanu? Jakość dywanu

Zasadniczo im wyższa jakość dywanu, tym bardziej problematyczne jest usuwanie plam. Dlatego przy wysokiej jakości wykładzinie należy postępować z najwyższą ostrożnością. Wiele „domowych środków” może często zwiększyć uszkodzenia i prawdopodobnie zrujnować dywan.

W przypadku prostszych wykładzin podłogowych o niezbyt wysokiej jakości możesz wypróbować jedną lub drugą. Niewiele może się zdarzyć, zwłaszcza w przypadku płytek dywanowych , ponieważ w sytuacji awaryjnej można po prostu wymienić odpowiednią płytkę pojedynczo, jeśli nie jest przyklejona.

Jak usunąć plamy z dywanu? Usuwaj plamy na świeżo

Jak usunąć plamy z dywanu?
Jak usunąć plamy z dywanu?

Plamy należy zawsze usuwać natychmiast. Wysuszone plamy mogą wnikać w tkankę i często można je usunąć tylko brutalną siłą. W pewnych okolicznościach może to jednak prowadzić do odbarwienia lub uszkodzenia wykładziny w dotkniętym obszarze.

Jak usunąć plamy z dywanu? Zawsze usuwaj plamy, nigdy ich nie pozostawiaj na dłużej

W przypadku plam na dywanie ważne jest, aby nie pocierać plamy, ale po prostu ją zetrzeć. Plamę należy zawsze wklepywać od zewnątrz – w przeciwnym razie po prostu powiększ plamę.

W przypadku rozlania płynów należy jak najszybciej wchłonąć ich nadmiar ręcznikiem papierowym, zanim wniknie w tkankę. W ten sposób szkody pozostają przynajmniej w pewnym stopniu ograniczone.

Leczenie zwykłą wodą

W przypadku wszystkich plam należy najpierw spróbować zmyć je czystą wodą. Detergenty często mają skutki uboczne. Większość plam można delikatnie usunąć świeżą, ciepłą wodą.

Zawsze usuwaj plamy czystą wodą

Nawet po zastosowaniu środków czyszczących konieczna jest ponowna obróbka czystą wodą. Powód: środki czyszczące często zawierają środki powierzchniowo czynne, które mogą wnikać w dywan i wiązać tam cząsteczki brudu.

W rezultacie usunięta wcześniej plama staje się ponownie widoczna. Dlatego też środki powierzchniowo czynne ze środków czyszczących należy ponownie wypłukać czystą wodą.

Szampon do dywanów i środek do czyszczenia dywanów

Na większości prostych wykładzin można stosować określone produkty chemiczne. Jednak często nie są one potrzebne w przypadku świeżych plam i często nie można ich już usunąć ze starych, zaschniętych plam. W przypadku uporczywych plam czas ekspozycji można nieco wydłużyć.

Odkurzacz parowy

Odkurzacze parowe potrafią nie tylko dokładnie usunąć kurz, ale także często plamy z dywanów. Można je również stosować w połączeniu z innymi środkami czyszczącymi.

Domowe środki do pieczenia proszek do pieczenia i soda oczyszczona

Plamy można posypać sodą lub proszkiem do pieczenia, a następnie odkurzyć. W przypadku uporczywych plam zwilżyć na chwilę możliwie gorącą wodą, po wyschnięciu odkurzyć. Czasami pomocne mogą być tak zwane gumki do ścierania brudu. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku dywanów, które mają tendencję do odbarwiania lub blaknięcia.