Ceny kostki brukowej. Przegląd cen kostki.

Przegląd cen kostki brukowej do trawy

Ceny kostki brukowej. Klasyczna, szara, betonowa kostka brukowa, którą można wjechać, ma wymiary sześćdziesiąt na czterdzieści centymetrów i kosztuje mniej niż dwa euro za sztukę. Inne kolory i kształty są dostępne w cenie do pięciu euro za kamień.

Ceny kostki brukowej. To kosztuje standardowy formularz

Klasyczne rozściełacze do trawy z ośmioma otworami są dostępne jako produkt standardowy w każdym sklepie z narzędziami i każdym handlu materiałami budowlanymi. W Castoramie, Obi, Praktiker, Bricoman czy Mrówka są sprzedawane średnio po 6 zł za sztukę, co odpowiada około 24 zł na m2. W przypadku większych ilości zakupów, zwykle od pięćdziesięciu rozściełaczy trawy, obowiązuje rabat w wysokości od pięciu do dwudziestu procent, a częściej układarki do trawy są również częścią szczególnie obniżonego produktu promocyjnego. Dlatego warto przeprowadzić kompleksowe porównanie cen, a im wcześniej zaczniesz, tym większe masz szanse na uzyskanie świetnej ceny. Należy również zwrócić uwagę na akcesoria, takie jak kamienie szpachlowe, roztwory do uszczelniania kamieni, dodatki zapobiegające zamarzaniu, kostka brukowa i maty chwastowe do podkonstrukcji. Chociaż wszystkie kamienie wypełniające, których możesz potrzebować, powinieneś kupować z tego samego źródła, z którego kupujesz również kostkę brukową do trawnika, kupowanie akcesoriów i narzędzi w innym miejscu po niższych cenach może sprawić, że warto odwiedzić różne punkty sprzedaży.

Mocne strony i kształty dla specjalnych wymagań

Przegląd cen kostki brukowej do trawy
Kostka brukowa

Oprócz standardowej grubości ośmiu milimetrów oraz dziesięciu i dwunastu centymetrów oferowane są układarki do trawy w klasycznych wymiarach. Kostki brukowe do darni o grubości dziesięciu centymetrów mogą być czasami przejeżdżane przez pojazdy, a cena za stopień grubości wzrasta o około dziesięć procent. Należy zauważyć, że te większe atuty nie zawsze są dostępne w sklepach z narzędziami i materiałami budowlanymi. Strony internetowe zakładów betonowych, takie jak traxbet.pl, betonuj.pl lub zementschleier-entferner.de, mogą być również wykorzystywane jako alternatywne miejsca wyszukiwania i zakupów. Oprócz standardowego szarego koloru betonu, wiele wytwórni betonu oferuje również czerwoną, brązową lub czarną kostkę brukową, która jest o około 20% wyższa. Prostokątna lub kwadratowa kostka brukowa może również tworzyć kratkę trawnikową z dużymi szczelinami i szerokimi fugami. Pozwalają na większą różnorodność projektów, ale są mniej stabilne i można je tylko mniej stresować. Specjalne kształty, takie jak zaokrąglona lub łukowata kostka brukowa, mogą kosztować do pięciu euro za metr kwadratowy.