Z łatwością zbuduj własne łóżko z Europalet

Zbuduj własne łóżko z Europalet.

Zbuduj własne łóżko z Europalet. Jeśli nie masz ochoty wydawać pieniędzy na kosztowną ramę łóżka i lubisz trochę kreatywnie popracować, z łatwością możesz samodzielnie zbudować łóżko z europalet. Jest nie tylko tani, ale także wygląda odważnie. „

Zbuduj własne łóżko z Europalet. Właściwa paleta?

Ważne jest rozróżnienie między europaletami a paletami jednorazowymi. Palety jednokierunkowe są znacznie bardziej niestabilne i dlatego nie nadają się szczególnie do ścielenia łóżek. Z drugiej strony europalety są znormalizowane i większość firm transportowych płaci za nie kaucję.
Wtedy oczywiście należy również zwrócić uwagę na stan palety: nie powinna być uszkodzona ani zbyt mokra, nie może wykazywać żadnej pleśni ani innych śladów.

Skąd bierzesz palety?

Zbuduj własne łóżko z Europalet
Palety

Jeśli zapytasz w supermarkecie, sklepie meblowym lub sklepie z narzędziami, czy możesz dostać europaletę, prawdopodobnie otrzymasz paletę jednokierunkową. Wciąż warto spróbować, bo to zdecydowanie najtańsza opcja. Odpady wielkogabarytowe również mogą być dobrym miejscem do odwiedzenia. Jeśli w Twoim mieście jest sklep z paletami, możesz oczywiście bezpośrednio zapytać tam, czy możesz kupić kilka palet. Bezpieczną, ale nieco droższą opcją jest zamówienie przez Internet: paleta euro jest dostępna od 30 zł lub 50 zł € za sztukę.

Zbuduj własne łóżko z Europalet. Ile palet?

Istnieje wiele różnych sposobów zbudowania łóżka z europalet, w zależności od tego, jak stylowy powinien być efekt i ile wysiłku chcesz włożyć. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, jak duży jest twój materac. Palety euro mają wymiary 120 x 15 x 80 cm. Jeśli więc posiadasz mały materac na pojedyncze łóżko (np. 90 x 190 lub 200 cm), wystarczą dwie europalety. Jeśli jednak chcesz zbudować bardziej wyszukane łóżko, będziesz potrzebować od czterech do pięciu europalet. Potrzebujesz również co najmniej czterech do pięciu europalet na podwójne łóżka. Jeśli lubisz spać wyżej i chcesz zbudować podwójną warstwę europalet, potrzebujesz od ośmiu do 10 sztuk.

Zbuduj własne łóżko z Europalet. Z listwową ramą czy bez?

Poniżej przedstawiamy prosty, ale ładny wariant, w jaki sposób można zbudować łóżko z europalet bez stelaża z listew. Jeśli chcesz, aby Twoje łóżko z europalet było delikatnie zawieszone, musisz trochę zmienić poszczególne europalety. Środkowa „stopa” musi wysunąć się oraz jedno z bocznych połączeń, aby można było złożyć dwie europalety w taki sposób, aby na zewnątrz była tylko krawędź, a wewnątrz wszystko jest płaskie.

Proste instrukcje krok po kroku, jak zbudować łóżko z europalet

  • 5 europalet, opcjonalnie plus dwie
  • Lakier lub glazura
  • Pędzel lub wałek malarski
  • gruby i drobny papier ścierny
  • młotek
  • Piła lub piła tarczowa
  • Bezprzewodowy śrubokręt

1. Przygotuj europalety

Zanim palety będą mogły być przetworzone, muszą być odpowiednio przygotowane. To powiedziawszy, należy je przeszlifować i polakierować, aby zapobiec poluzowaniu się drzazg drewna i zawilgoceniu łóżka. Do szlifowania najlepiej jest najpierw użyć grubego, a następnie drobnego papieru ściernego.

Potem czas na malowanie. Grunt nie jest konieczny, ponieważ europalety są wykonane z surowego drewna, do którego farba lub glazura dobrze przylegają. Przed przystąpieniem do malowania należy jednak upewnić się, że drewno jest całkowicie suche.

Alternatywnie możesz pomalować całe łóżko po przetworzeniu palet. Jednak możesz nie dotrzeć do niektórych zakamarków tak łatwo, jak przed obróbką.

2. Pozostaw do wyschnięcia

Niezwykle ważne jest, aby farba dobrze wyschła przed dalszą obróbką. Zalecany czas schnięcia do trzech dni. W przeciwnym razie uciążliwość może być duża, jeśli drewno zostanie przetworzone zbyt wcześnie, a lakier, który nadal jest miękki, zostanie uszkodzony.

3. Stwórz łóżko

Teraz umieść dwie europalety obok siebie na dłuższym boku. To jest koniec dla stóp. Od strony głowy umieść dwie europalety obok siebie na krótszym boku, tak aby wystawały po bokach. Zwis posłuży później do przytrzymania materaca na miejscu i stworzenia stolika nocnego.

Przykręć lub przybij gwoździami europalety, aby były zamocowane.

4. Zamocuj materac i stolik nocny

Teraz powinieneś bardzo dokładnie zmierzyć swój materac. Najlepiej ułożyć je na powierzchni wykonanej z europalet i oznaczyć krawędź od strony głowy. Następnie zobaczyłem europaletę tak, aby sięgała dokładnie od krawędzi europalety od strony wezgłowia do oznaczenia na materacu i odpowiednio ją przybić. Interfejs wskazuje na wnętrze łóżka. Powtórz to samo po drugiej stronie. Na koniec przybij kolejną płytkę do interfejsów po obu stronach.

5. Malowanie

Na koniec przemaluj interfejsy, które nie zostały jeszcze pomalowane, a Twoje łóżko z palet jest gotowe.

6. Opcjonalnie: wezgłowie

Opcjonalnie można dokupić jeszcze dwie europalety i ułożyć je wzdłuż od strony głowy. Masz również nakrycie głowy z mini półkami, które możesz ładnie ozdobić.

PORADY I WSKAZÓWKI

Umieść kilka wiszących roślin w wezgłowiu i schowaj w nich jedną lub dwie żarówki.

Zbuduj własne łóżko z Europalet. Często Zadawane Pytania

Czy można też kupić łóżko wykonane z europalet?

Tak, w rzeczywistości wielu sprzedawców detalicznych już podążyło za trendem i oferuje do sprzedaży gotowe ramy łóżek z palet. Kupując łóżko z europalety trzeba jednak liczyć się z kosztami, które często są nawet wyższe niż w przypadku innych ram łóżek.

Czy można zbudować łóżko z europalet ze stelażem z listew?

Tak, jest to możliwe przy odrobinie dodatkowego wysiłku. W takim przypadku należy pracować z dwiema warstwami palet ułożonych jedna na drugiej. Część środkowa jest następnie wycinana do rozmiaru ramy z listew, tak że rama z listew może być ustawiona niżej.

Jak zbudować łóżko z europalet jako łóżko futon?

Materace Futon powinny mieć podkonstrukcję umożliwiającą wentylację materaca od spodu. Palety euro optymalnie spełniają ten wymóg. Po prostu ułóż razem dwie palety i umieść materac futon pośrodku na górze.