W ten sposób możesz wzmocnić swoje łóżko

Jak wzmocnić łóżko? Jeśli opadasz podczas snu, nie zawsze jest to wina materaca. Nawet łóżko może z czasem zwisać. W tym artykule wyjaśnimy, jakie są tego przyczyny w przypadku stelaży z listew, łóżek sprężynowych i łóżek wodnych oraz jak można im przeciwdziałać.

Jak wzmocnić łóżko? Rama z listew ugina się

Większość łóżek składa się z ramy łóżka, jednej lub dwóch ram z listew i jednego lub dwóch materacy. Jeśli masz wrażenie, że twoja listwowa rama nagle się zapada, może być kilka tego powodów:

  • Pasek jest uszkodzony
  • Jedna lub więcej listew jest zużytych
  • Nieprawidłowo ustawiony stopień twardości

Jak wzmocnić łóżko? Badania przyczyn źródłowych

Jak wzmocnić łóżko?
Sypialnia

Aby dowiedzieć się, co jest winne awarii podstawy z listew, po prostu zdejmij materac z podstawy i sprawdź listwy. Jeśli żadna z nich nie jest uszkodzona, sprawdź, czy któraś z listew nie daje zbyt dużo. To normalne, a nawet pożądane, że listwy uginają się nieco bardziej w okolicy miednicy i ramion niż w innych obszarach, ale nie powinny też zbytnio ustępować.

Naprawić problem

Jeśli odkryjesz uszkodzony pasek, powinieneś go wymienić. Jeśli problem dotyczy obszaru barku lub miednicy, problem może wynikać z niewłaściwego ustawienia twardości.

Łóżko wodne zapada się

Łóżko wodne jest bardzo wygodne dla pleców, nie tylko ze względu na przyjemne ciepło dzięki zintegrowanemu ogrzewaniu w łóżku wodnym. Jeśli jednak łóżko wodne jest ustawione nieprawidłowo, może w rzeczywistości uszkodzić plecy, zamiast być dla nich delikatne. Więc jeśli czujesz, że twoje łóżko wodne zwija się, powinieneś pilnie je wzmocnić, więc napełnij je większą ilością wody. Można dowiedzieć się, jak określić odpowiednią ilość napełniania tutaj.

Łóżko sprężynowe zwija się

Skrzyniowe łóżko charakteryzuje się tym, że jego podstawa zawiera zawieszone jak materac, a zatem tłumionej kilka razy. Powinno to również przynieść korzyści plecom. Wada: jeśli łóżko sprężynowe zwisa, nic nie można zrobić. Łóżka sprężynowego nie można wzmocnić. Jeśli sprężyny w podstawie są zużyte, potrzebne jest nowe łóżko ze sprężynami skrzynkowymi.

Łóżko wykonane z europalet

Jeśli masz łóżko wykonane z europalet i chcesz je wzmocnić, możesz po prostu przybić dodatkowy pasek na środku europalety, aby zabezpieczyć poszczególne deski.

PORADY I WSKAZÓWKI

Tutaj dowiesz się, jak zbudować własne łóżko z europalet.