Powiększ łóżko: To jest opcja

Powiększ łóżko

Powiększ łóżko. Twoje łóżko jest za małe lub materac odstaje na kilka centymetrów, ale nie chcesz kupować nowej ramy łóżka? Zastanów się, czy możesz łatwo powiększyć swoje łóżko. Pokazujemy, co jest możliwe i jakie problemy mogą się pojawić.

Powiększ łóżko. Wydłużanie

Jeśli Twoje łóżko powinno być większe tylko o 10 lub 20 centymetrów, można je stosunkowo łatwo wydłużyć. Przydadzą się do tego manualne umiejętności:

  • Kup jedną lub dwie belki drewniane, które są długością łóżka i dwie lub cztery stopy (np. Szerokie bloki drewniane), które wraz z grubością belek są wysokością ramy łóżka.
  • Przymocuj drążek po jednej lub obu stronach, stopy pod spodem i to wszystko.

Jak przymocować deski do łóżka?

Drewniane łóżko

Istnieje kilka sposobów mocowania desek: Jeden to kilka małych belek poprzecznych, które są przybite pod łóżkiem i jego przedłużeniem. Innym jest sklejanie ze sobą dwóch długich krawędzi. Trzecią opcją, jeśli masz dostęp do routera, jest wyfrezowanie otworów w desce i łóżku i połączenie ich kilkoma drewnianymi kołkami. Staje się to szczególnie stabilne, jeśli przykleisz również kołki.

Co jeśli nie mam drewnianego łóżka?

Metalowe łóżko można również powiększyć. Albo za pomocą odpowiednich metalowych części, które są przyklejone lub przylutowane, albo – jeśli wygląd nie jest dla Ciebie tak ważny – powiększ swoją metalową ramę o wspomniane wyżej drewniane elementy.

Problem z większymi rozszerzeniami

Zwróć uwagę, że uzyskana w ten sposób przestrzeń nie ma takiego samego zawieszenia jak reszta łóżka. Jeśli Twoje łóżko ma stelaż z listew, powinieneś poszukać dłuższej ramy. W przeciwnym razie będzie to trochę niewygodne podczas snu.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli chcesz zrobić podwójne łóżko z pojedynczego łóżka, po prostu zbuduj drugie łóżko zgodnie z opisem tutaj i zbij je razem.