Jak samodzielnie naprawić drzwi balkonowe?

Jak samodzielnie naprawić drzwi balkonowe?

Napraw samodzielnie drzwi balkonowe – 3 wskazówki

Jak samodzielnie naprawić drzwi balkonowe? Drzwi balkonowe to właściwie bardzo genialny wynalazek. Ponieważ służy zarówno jako drzwi, jak i może być uchylany jak okno, musi dużo przechodzić, a poszczególne części są narażone na duże zużycie. Oczywiście nie da się samodzielnie naprawić wszystkiego na drzwiach balkonowych. Jednak tutaj pokazujemy trzy rzeczy, które można dość łatwo naprawić.

Jak samodzielnie naprawić drzwi balkonowe? Jakie uszkodzenia można naprawić samodzielnie:

Jak samodzielnie naprawić drzwi balkonowe?
Balkon
  • Drzwi nie pozostają zamknięte – załóż zapadkę
  • Drzwi wiszą lub są wypaczone – należy je wyregulować
  • Funkcja uchylna jest odłączona – w razie potrzeby wymienić okucie uchylne

1. Wymień zaczep

Zaczep można wymienić na zaczep uniwersalny. Nie jest do tego koniecznie wymagany dokładny typ od producenta. Są tylko dwie śruby mocujące zapadkę.

2. Wyreguluj drzwi balkonowe

W zawiasach i zawiasach drzwi balkonowych znajdują się śruby regulacyjne, które można obracać śrubokrętem lub kluczem imbusowym. Najpierw sprawdź, gdzie wiszą lub uderzają drzwi, a jeśli to konieczne, poproś o pomoc drugą osobę.

3. Wymień mocowanie uchylne

Wymiana okucia uchylnego jest nieco trudniejsza niż pierwsze dwa zadania. Przede wszystkim nie można tutaj zastosować żadnego innego okucia. Okucia uniwersalne nie pasują do każdych drzwi i nie współpracują z każdym systemem.

Jak samodzielnie naprawić drzwi balkonowe?Zidentyfikuj producenta

Jeśli nadal istnieją stare faktury, można nawet znaleźć na nich dokładną nazwę drzwi. Zwykle jednak nazwa producenta jest zapisana gdzieś w ościeżnicy lub na okuciu. Przy odrobinie szczęścia można tam zamówić odpowiednią okucie rozwierno-uchylne.

Jak samodzielnie naprawić drzwi balkonowe?Zdjęcia i masa

Jeśli producent nie jest dostępny, warto zrobić zdjęcia oprawy i bardzo dokładnie zmierzyć. Warto też zrobić zdjęcia poszczególnych przystanków. W wielu sklepach z narzędziami lub u producentów okien można znaleźć grube katalogi z okuciami. Uzyskanie roli może chwilę potrwać, ale szanse na sukces nie są złe.

Wymień okucie uchylne

Jeśli chcesz zmienić okucie, koniecznie potrzebujesz drugiej osoby. Po zdjęciu starego okucia drzwi wypadają z zawiasów i nie można zrobić obu, przytrzymać drzwi i wcisnąć nowe okucie na miejsce.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jako najemca powinieneś sam uważać na naprawy. Możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za szkody. Wynajmujący musi również upewnić się, że drzwi balkonowe działają.