Drzwi balkonowe się nie domykają. Co zrobić?

Drzwi balkonowe się nie domykają

Drzwi balkonowe się nie domykają. Z biegiem czasu sprężyny i zawiasy w drzwiach i oknach będą się nieco zużywać. Drzwi balkonowe nie pozostają wtedy zamknięte, nawet jeśli dobrze je podciągnąłeś. Jeśli chcesz zapobiec otwarciu drzwi na balkonie, musisz najpierw znaleźć przyczynę. Drzwi mogą wymagać jedynie regulacji.

Drzwi balkonowe się nie domykają. Sprawdź wnękę

W przypadku niektórych starszych drzwi nie ma żadnego zaczepu, który blokowałby drzwi. W takim razie urządzenie zatrzaskowe musiałoby zostać zainstalowane później. Jednak lokatorzy powinni wcześniej poprosić o pozwolenie przed przykręceniem czegokolwiek do drzwi .

  • Przeczytaj także – Wyposażenie drzwi balkonowych w klapę dla kota
  • Przeczytaj również – zamykaj drzwi balkonowe od zewnątrz – aby pozostały zamknięte!
  • Sprawdź również – Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz – dwa możliwe rozwiązania

W przeciwnym razie należy najpierw sprawdzić, czy nie ma kamienia lub innego powodu, dla którego sprężyna nie wchodzi we wnękę, która zwykle utrzymuje drzwi balkonowe zamknięte. Jeśli nie ma tu ciała obcego i pozornie oba elementy są w porządku, to w większości przypadków drzwi trzeba będzie tylko wyregulować.

Drzwi balkonowe się nie domykają. Wyreguluj drzwi

Drzwi balkonowe się nie domykają
Balkony w bloku

W zawiasach drzwi znajdują się małe śruby, które można obracać małym śrubokrętem lub, w innych przypadkach, małym kluczem imbusowym. Zwykle trzeba coś wypróbować, ponieważ trudno jest wcześniej zobaczyć, w którym kierunku zostały właśnie przesunięte odpowiednie drzwi.

PORADY I WSKAZÓWKI

Nie należy samodzielnie wymieniać zawiasów w oknach i drzwiach w wynajmowanym mieszkaniu. Jeśli element zostanie następnie uszkodzony, koszty pozostają po Twojej stronie. W końcu profesjonalista jest często tańszym wyborem. W przypadku budynków wpisanych na listę należy zawsze pamiętać, że zwykle nie można dokonywać żadnych widocznych z zewnątrz zmian.