Zamykanie drzwi balkonowych od zewnątrz

Zamykanie drzwi balkonowych od zewnątrz.

Zamykanie drzwi balkonowych od zewnątrz. Wielu drzwi balkonowych nie da się zamknąć na stałe z zewnątrz, a już na pewno nie da się ich zamknąć. Istnieje kilka sposobów zabezpieczenia drzwi balkonowych od zewnątrz. Tutaj pokazujemy, co możesz zrobić, aby dzieci i koty nie otwierały drzwi, gdy dorośli są na balkonie.

Zamykanie drzwi balkonowych od zewnątrz. Zainstaluj catch

Jeśli zapobiega się tylko wielokrotnemu przeskakiwaniu drzwi , należy zainstalować zatrzask. W sklepach z narzędziami dostępne są również odporne na warunki atmosferyczne zaczepy, które można po prostu przykręcić do zewnętrznej strony drzwi.

  • Przeczytaj również – drzwi balkonowe – doposażenie w dodatkowy zamek
  • Przeczytaj również – Zabezpieczanie drzwi balkonowych – Przegląd 6 zamków do drzwi
  • Sprawdź również – Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz – dwa możliwe rozwiązania

Zamykanie drzwi balkonowych od zewnątrz. Przykręć blokadę nasadki

Zamykanie drzwi balkonowych od zewnątrz.
Drzwi balkonowe

Różni dostawcy mają już w swojej ofercie małe zamki skrzynkowe, które można przykręcić od zewnątrz. Ale to naprawdę wystarcza tylko wtedy, gdy pozostajesz w zasięgu wzroku, te zamki nie zapewniają prawdziwej ochrony przed włamaniami. W przypadku włamania możliwego przez taki zamek ubezpieczenie zwykle nie opłaca się.

Zamontuj zamek przednich drzwi

Niestety rzadko istnieje możliwość zamontowania zamka do drzwi wejściowych w drzwiach balkonowych lub tarasowych. Wynika to z jednej strony z małej grubości skrzydła drzwiowego, z drugiej z obwodowych zawiasów blokujących drzwi balkonowe.

Wymień skrzydła

Najdroższą z opcji jest wymiana skrzydła drzwiowego. Niestety, konwersja zwykle nie jest opłacalna i łatwiej jest zamiast tego zastosować odpowiednie drzwi boczne. Te drzwi są również dostępne z pełnym przeszkleniem. Zwykle takie drzwi mają nawet lepsze wartości izolacyjne niż zwykłe drzwi balkonowe.

Przegląd opcji

Oto przegląd wszystkich możliwości zamykania drzwi od zewnątrz:

  • Zainstaluj catch
  • Przykręć zamek nasadki / zamek skrzynki
  • Zamontuj zamek przednich drzwi
  • Wymień skrzydło drzwi / całe drzwi

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli nie wolno ci niczego przykręcać do ramy drzwi balkonowych lub do budynku, istnieje tylko całkowicie tymczasowe rozwiązanie, aby przynajmniej pozostawić drzwi zamknięte. Wtedy nigdy nie będzie można go zablokować. Umieść pętlę taśmy pakunkowej wokół klamki wewnątrz, ale bezpośrednio na drzwiach, a nie na ruchomej części. Następnie ustaw stojak na parasole na zewnątrz w pobliżu drzwi i zawieś na nim sznurek. Wprawdzie bardzo proste rozwiązanie, ale w razie wątpliwości drzwi przynajmniej pozostają zamknięte.