Marmur na ścianie

Marmur na ścianie

Marmur na ścianie. Niezwykłe i efektowne ściany są modne. Obejmuje to również marmurkowanie ściany. To, czego potrzebujesz, aby wyrzeźbić ścianę i jak postępować, znajdziesz w poniższym przewodniku.

Marmur na ścianie. Różne techniki marmurkowania ściany

Istnieje wiele efektów na to, jak można zaprojektować ścianę. Marmurkowanie ściany to jedna z najpiękniejszych, ale i najtrudniejszych technik. Możesz to zrobić za pomocą różnych technik, z których niektóre są niczym innym jak technikami glazurowania ściany:

  • Marmurkowanie poprzez wypełnienie szpatułką z efektem
  • Gąbką (technika dabbing, glazura)
  • Z zawiniętą, pomarszczoną szmatką (rolowanie, technika glazury)

Marmur na ścianie. Marmuruj ścianę za pomocą wypełniacza efektowego

Marmur na ścianie
Marmur

Marmurkowanie ściany za pomocą wypełniacza efektowego jest prawdopodobnie największym wyzwaniem. Efekt może wyglądać bardzo realistycznie. Wymaga to jednak dużo praktyki. Jeśli nigdy nie marmurkowałeś za pomocą wypełniacza z efektem, w większości przypadków bardzo trudno będzie osiągnąć pożądany efekt.

Potrzebujesz podstawowego wypełniacza w wybranym kolorze, na przykład szarego lub kremowego, a następnie faktycznego wypełniacza z efektem. Oba są dostępne w zestawie. Małe obszary wypełnia się szpatułką, a następnie wygładza po przekątnej w przeciwnym kierunku.

Następnie pozwól plamom wyschnąć i wygładzaj papierem ściernym o gradacji 200. Następnie luki (mniej więcej tyle samo, co już istniejące plamy po szpachlówce) są wypełniane tą samą techniką, ale teraz zachodzą na już widoczne plamy. Ponownie pozwól szpatułce wyschnąć, a następnie przeszlifuj ją.

Teraz nakładana jest również szpatułka do efektów. Efekt kolorystyczny staje się bardziej intensywny, gdy obszar zostanie wypełniony kilkukrotnie. W międzyczasie pozwól wypełniaczowi raz po raz wyschnąć, a następnie należy go przeszlifować.

Na koniec metalowa szpatułka jest czyszczona, ciągnięta i przesuwana po całej ścianie. Działa to jak rodzaj polerowania lub honowania. Tworzy to mieniący się efekt, który wygląda niezwykle podobnie do struktury marmuru.

Marmuruj ścianę techniką glazury

Dzięki technikom glazurowania można uzyskać efekt podobny do struktury marmuru. Możesz zwinąć szmatę (również skórzaną) w fałdy. Następnie lekko wmasuj w farbę i wałkuje. Z każdym nowym etapem pracy dodaje się więcej pigmentów. Możesz oczywiście eksperymentować z różnymi kolorami.

Kolejny efekt bardzo zbliżony do marmurkowania uzyskuje się za pomocą gąbki (naturalnej gąbki). Gąbkę można przetrzeć lub przetrzeć, ale można ją również wytrzeć.

PORADY I WSKAZÓWKI

Na początku połączyliśmy poradnik z przeszkleniami ścian. Tam szczegółowo opisano sposób przygotowania glazury.