Patynowanie ścian

Patynowanie ścian.

Patynowanie ścian jest modne. Jest to w zasadzie technika glazurowania ścian. Następnie podsumowaliśmy, w jaki sposób można patynować ścianę.

Patyna znana jest głównie z dzieł sztuki, ale także z metali. Typowym przykładem jest patyna miedziana lub brązowa, która jest nawet sztucznie wytwarzana w przedmiotach artystycznych. W zasadzie ten trend rozprzestrzenił się tylko na ścianę.

Tutaj nie jest to tylko określane jako patynowanie ściany lub patynowanie ściany. Inne typowe nazwy tego samego efektu to Vintage Wall lub Shaby Look Wall.

Patynowanie ścian. Kroki do patynowania ściany

Po patynowaniu ściana powinna wyglądać jak stara. Aby to zrobić, musisz skorzystać ze specjalnych technik powlekania ścian, a mianowicie przeszklenia ściany . Struktura może wyglądać następująco:

  • Podkład (podkład z białą farbą emulsyjną)
  • pierwsza glazura
  • druga glazura
  • trzecia glazura

Patynowanie ścian. Prace przygotowawcze przed patynowaniem ściany

Patynowanie ścian
Patyna

Upewnij się, że ściana jest stabilna i równomiernie zasysa zwykłą wodę. Jeśli zbyt mocno zasysa, należy nałożyć głęboki podkład. Ponadto tynki i szpachlówki na bazie gipsu nie powinny być szkliwione. Dlatego warstwy gipsu należy najpierw otynkować cienką warstwą tynku wapiennego.

Patynowanie ściany

Ścianę pomaluj tradycyjnie białą farbą do ścian. Następnie pozwól farbie całkowicie wyschnąć. Teraz białą farbę miesza się z wodą w stosunku 1: 1. Dodaj również brązowy odcień, aż będzie wyglądał kremowo.

Pędzlem do glazury lub chwostem maluje się bardzo cienką farbę w kształcie ósemki. Stuknij pędzel dobrze wcześniej, ponieważ jest to jedyny sposób na zachowanie białych plam. Następnie przecieraj go w tę iz powrotem nieregularnie szmatką.

Możesz teraz powtórzyć ten krok z innymi kolorami. Na przykład czerwienią, aż powstanie delikatny róż. Ale teraz zaczynasz wycierać farbę. W ostatnim kroku możesz zmieszać czarny odcień z subtelną szarością i również go nałożyć. Ważne jest, aby szkliwa nakładać nieregularnie.

Jako alternatywę dla tej techniki możesz również wypróbować inne techniki glazurowania. Pomarszczoną i owiniętą skórzaną szmatką, naturalną gąbką lub nawet zmiętą gazetą. Twoja wyobraźnia jest granicą.

PORADY I WSKAZÓWKI

Techniki glazurowania ścian oprócz patynowania pozwalają na wiele innych efektów. Marmurkowanie ściany jest bardziej wymagające, a zatem znacznie trudniejsze. Możesz jednak użyć technik szpatułkowych jako alternatywy dla glazury.