Jak usunąć plamy czerwonego wina ze ściany?

Jak usunąć plamy czerwonego wina ze ściany?

Jak usunąć plamy czerwonego wina ze ściany? Zapewne było tak: goście przyszli jak zwykle lekko spóźnieni. Atmosfera była przednia, a to między innymi za sprawą latynoskich dźwięków, które wprawiały was w ruch. Większość z was tańczyła, trzymając się za dłonie. Niestety znalazł się w waszym towarzystwie ktoś, kto w dłoni trzymał kieliszek wypełniony po brzegi czerwonym winem. Plama z czerwonego wina na ścianie sprawiła, że musiałeś przerwać swój szalony taniec. To po prostu musiało się tak skończyć.

Co teraz? Łapiesz ścierkę i z powrotem biegniesz do salonu do miejsca, gdzie Twój kumpel zachlapał ścianę czerwonym winem. Zaczynasz wcierać ścierką wino w ścianę. STOP! Nie tędy droga. Jeśli na ścianie znajduje się tapeta, to może się okazać, że plama jest nie do usunięcia, ponieważ wszystko, co jest z papieru, łatwo jest uszkodzić na stałe.

Woda, sok, wino, piwo każdy z tych produktów jest dla papierowej tapety zagrożeniem, które może sprawić, że zabrudzona tapeta zniknie na stałe ze ściany. Inaczej ma się rzecz do powierzchni z kamienia, betonu czy też gołego tynku. Te powierzchnie możesz spróbować wyczyścić jednym z naszych ekologicznych preparatów. Możesz użyć płynu o nazwie ALLA, który idealnie usuwa wszelkiego rodzaju plamy.

Jak usunąć plamy czerwonego wina ze ściany? Zwróć uwagę na trwałość tapety

Ponieważ plamy z czerwonego wina są wypełnione barwnikiem w kolorze czerwonym to jedynym produktem, który może zmierzyć się z jego usunięciem może być wybielacz. Zanim jednak użyjesz wybielacza to koniecznie przetestuj jego wpływ na tapetę i na klej, którym tapeta jest przyklejona do ściany. Wybielacz może naruszyć strukturę kleju, na który przykleiłeś tapetę do ściany i wtedy tapeta spadnie ze ściany.

Zanim przejdziesz do usuwania plamy ze ściany, powinieneś nawilżyć miejsce, w którym jest zabrudzenie. Na pewno powinieneś unikać pocierania zaplamionego miejsca, może to spowodować powiększenie się plamy z czerwonego wina na większą powierzchnię.

Jak usunąć plamy czerwonego wina ze ściany? Możliwe metody działania

Jak usunąć plamy czerwonego wina ze ściany?
Czerwone wino

1. Spryskaj plamy z czerwonego wina nadtlenkiem wodoru

Ściany z betonu, z kamienia wydają się nam bardzo solidne i są przez nas postrzegane jako te, którym żadna plama niestraszna. Niestety jest to mylne pojęcie, gdyż beton to chropowata powierzchnia, która łatwo przyjmuje wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Łatwo jest także zaplamić powierzchnie z kamienia, a także tynk wewnętrzny, który podobnie jak beton jest chropowaty. Jeśli zamierasz usunąć plamy z czerwonego wina ze ściany to stwórz następującą miksturę: 30% nadtlenku wodoru, 3% amoniaku i woda. Tak przygotowaną miksturę rozpyl nad plamą z czerwonego wina, odczekaj aż wyschnie i osłabi zabrudzenie.

2. Usuwanie plamy z czerwonego wina przy użyciu kredy

Plamy z czerwonego wina należy zwilżyć wilgotną szmatką. Następnie nakłada się mieszaną pastę kredową z bitej kredy. Konsystencja pasty powinna być zbliżona do konsystencji pasty do zębów. Skrobia jest przydatna jako środek wiążący.

3. Użyj gumki do usuwania brudu

W sklepach z narzędziami i meblami dostępne są specjalne zmywacze do zabrudzeń dostosowane do różnych materiałów ściennych. Nadają się szczególnie do ścian o niejednolitej strukturze, takich jak wzorzyste tapety lub płynące i poplamione farby ścienne.

4. Delikatny wybielacz do prania

W sklepach dostępne są wybielacze, które mają różną intensywność. Można je rozcieńczyć i nanieść delikatnie na plamę z czerwonego wina. W zależności od efektu, przy każdej kolejnej próbie można zwiększyć koncentrację. Wynik można ocenić najwcześniej po godzinie ekspozycji.

TH!NK

Czy istnieją jakieś preparaty do usuwania plam z czerwonego wina, które można zakupić, np. w drogerii? Wybielacz to produkt, który zawierają podchloryn sodu. Możesz zmieszać go z wodą w proporcji 1 do 1 i lekko, np. przy użyciu pędzelka z miękkim włosiem nanieść na plamę z czerwonego wina.

Przeczytaj inne nasze artykuły: