Szara farba. Pomaluj kuchnię na szaro

Szara farba w kuchni

Szara farba. Jeśli chcesz coś zmienić w swojej kuchni, pomalowanie ściany na nowy kolor to dobry pomysł. Nowy kolor ścian może całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Zmiana, która nie kosztuje dużo pieniędzy.

Szara farba. Który kolor ścian pasuje do kolorowych kuchni?

Jeśli zdecydowałeś się na kolorowy front kuchenny, ściany niekoniecznie muszą być pomalowane na nudną biel. Spróbuj szarego. Szary to zarezerwowany kolor. Szara ściana wygląda szlachetnie, ale jest jednocześnie purystyczna i neutralna.

  • Przeczytaj także – Malowanie kuchni na zielono
  • Przeczytaj także – Malowanie kuchni – jaki kolor pasuje?
  • Sprawdź również – Malowanie kuchni na niebiesko

Obecnie modnym kolorem przy projektowaniu ścian jest szary. Szary wcale nie jest nudny. Szary ociepla, nadaje blasku innym kolorom i doskonale komponuje się z odcieniami bieli, czerni czy drewna, prezentuje się nowocześnie iz klasą.

Istnieje wiele różnych odcieni szarości. Możesz pomalować go czerwonawym odcieniem, niebieskawym lub żółtawym odcieniem. Szarość stawia w centrum uwagi nawet najmniejsze obszary o różnych kolorach. Dlatego szary jest szczególnie odpowiedni do wyostrzenia wszystkich innych kolorów.

Szara farba. Jak szarość wpływa na pokój?

Szara farba
Szara farba w kuchni

Gray jest konserwatywny, neutralny i skłonny do kompromisów. Szarość nie jest ani uspokajająca, ani ekscytująca. Nie ma koloru, którego nie da się połączyć z szarym. Szary się dostosowuje, szary jest dyskretny!

Szary można łączyć z dowolnym innym kolorem. Ciemnoszare odcienie sprawiają, że każdy mocny kolor świeci, im ciemniejszy, tym silniejszy może być odcień koloru. Z kolei jasne odcienie szarości nadają blasku pastelowym kolorom. W połączeniu z jasnymi dodatkami jasnoszary wygląda zabawnie.

Które kolory frontów kuchennych najlepiej komponują się z szarością?

Szary jest idealny jako zestawienie ze wszystkimi czerwonymi odcieniami. Bordo lub jaskrawoczerwony, różoworóżowy i fioletowy również dobrze kontrastują z szarym kolorem ścian. Promienna żółć szczególnie dobrze komponuje się z szarością, podobnie jak odcienie curry czy stary róż.

Szara ściana kuchenna może, w zależności od dominujących innych kolorów, wyglądać klasycznie i elegancko. W połączeniu z kolorowymi dodatkami może być również urocza, modna lub nowoczesna.

PORADY I WSKAZÓWKI

Dobre połączenie z szarością to biel i czerń. Zapewniają stonowaną elegancję. I tworzą harmonijną całość. Kilka akcesoriów pojawia się w mocnym kolorze.