Czego nie wolno w suszarce?

Czego nie wolno w suszarce?

W wielu gospodarstwach domowych często po prostu umieszcza się w suszarce wszystko, co jest wilgotne. W rzeczywistości często działa dobrze – niektóre rzeczy nigdy nie są dozwolone w suszarce, ale raczej w suszarce szafkowej. Możesz przeczytać o tym, co to jest i jakie są tutaj niebezpieczeństwa.

Instrukcje na metce

Pierwszym i najbardziej wiarygodnym punktem kontaktowym w przypadku pytań o to, co jest dozwolone w suszarce, jest odpowiednia etykieta pielęgnacyjna. Przedstawione tutaj symbole są oczywiste.

Kwadrat z okręgiem pośrodku symbolizuje suszarkę. Jeśli jest przekreślony, oznacza to, że suszarka jest absolutnie zabroniona. Powinieneś potraktować to poważnie.

Punkt w kwadracie oznacza, że ​​pranie można suszyć tylko w obniżonej temperaturze. Dwie kropki w symbolu suszarki wskazują, że możliwe są również wyższe temperatury. W miarę możliwości należy również przestrzegać tych instrukcji, ponieważ suszarki są w stanie całkowicie zniszczyć elementy odzieży.

Czego nigdy nie wolno w suszarce

Suszarka
Czego nie wolno w suszarce?

Obowiązuje całkowity zakaz odzieży wyściełanej tworzywem sztucznym (np. Ochraniacze na ramiona lub staniki z usztywnieniem). Tutaj może wystąpić zagrożenie pożarowe!

Z tego samego powodu tekstyliów, które zostały zabrudzone rozpuszczalnikami lub które zostały wcześniej wyprane, nie należy umieszczać w suszarce. Tu mogą nawet dojść do wybuchów.

Ze względu na wysokie temperatury suszenia (czasami do 125 ° C w przypadku suszarek kondensacyjnych), aplikacje z tworzyw sztucznych na koszulkach również mogą się topić. Dlatego takich koszulek nigdy nie należy wkładać do suszarki.

Suszarka nie jest najlepszym miejscem na buty, ale buty z tkaniny i trampki zwykle wytrzymują kilka wkładów do suszarki, jeśli znajdują się w koszu na suszarkę. Nie wolno jednak wkładać butów skórzanych do suszarki. Są wtedy gotowe do kosza na śmieci, ponieważ skóra natychmiast staje się krucha i zaczyna pękać, gdy szybko wysycha.

Wełna i inne delikatne tkaniny mogą się kurczyć w wyższych temperaturach. W przypadku bawełny zależy to od tego, jak została poddana obróbce i jak tkana jest tkanina.

Czasami czysta bawełna jest prawie tak wrażliwa jak wełna. Aby uniknąć zmatowienia i kurczenia się wełny, do suszarki należy wkładać wełnę tylko z odpowiednim programem.

PORADY I WSKAZÓWKI

Zawsze bardzo poważnie traktuj instrukcje na metkach. Tkaniny są dziś znacznie mniej odporne niż kiedyś, zwłaszcza jeśli chodzi o tanie towary. Suszarka właściwie nie ma go dużo.