Transport suszarki. Odpowiednia blokada transportowa suszarki

Transport suszarki.

Transport suszarki do ubrań wymaga zachowania ostrożności przez personel transportowy. W przeciwieństwie do pralek producenci suszarek nie wyposażają ich w blokady transportowe. W tym artykule wyjaśniono, dlaczego tak się dzieje i jak bezpiecznie transportować suszarkę.

UWAGA!!! Istnieją suszarki, zwłaszcza te nowej generacji, które zawierają blokadę. Najlepszym źródłem wiedzy na temat tego, czy Twoja konkretnie suszarka ma blokadę, jest sklep, w którym zakupiłeś suszarkę i jej producent!

Poniższy artykuł dotyczy suszarek, które takiej blokady nie posiadają!

Transport suszarki. Dlaczego suszarka nie ma blokady transportowej?

Podobnie jak pralka, suszarka do bielizny wyposażona jest w bęben, w którym pranie przesuwa się, aby ulotnić wszelką wilgoć. Dlaczego więc suszarka nie ma blokady transportowej bębna? Rozwiązanie jest proste. W pralkach bęben jest luźno zawieszony, a zawieszenie amortyzuje drgania podczas prania, zwłaszcza podczas obrotów wirowania. Jeśli blokady transportowej się nie usunie przed rozpoczęciem pierwszego prania wówczas wszystkie drgania będą skierowane na korpus maszyny. Wówczas będziemy mogli zaobserwować, jak nasza pralka skacze po całej łazience. W najgorszym wypadku dojdzie do rozerwania bębna.

Te silne wibracje nie wystąpią w suszarce. Jej prędkość poruszania się jest znacznie wolniejsza, a ciężar wodzie niemalże jej nie dotyczy, gdyż jest jej o wiele mniej niż w pralce. Dlatego bęben jest elastyczny, a nie zamontowany na stałe. To właśnie dlatego nie wymaga on dodatkowych zabezpieczeń podczas transportu.

Transport suszarki. Opróżnij suszarkę

Suszenie usuwa wilgoć z ubrań. Suszarki kondensacyjne i suszarki, które mają pompę ciepła działają na zasadzie odciągania wody do specjalnego zbiornika, z którego po zakończeniu suszenia można wylać wodę. W bębnie woda zawsze może zostać w niewielkiej ilości, choć nie jest to regułą. Istnieją suszarki, które są wyposażone w opcję osuszania bębna po zakończeniu suszenia prania.

Suszarkę należy transportować w pozycji pionowej

Transport suszarki.
Transport suszarki

Pozycja pionowa to idealna pozycja podczas transportowania suszarki. W pompie ciepła, która jest zamontowana w suszarce znajduje się olej. Aby zapobiec jego wyciekowi pozycja pionowa podczas przenoszenia suszarki będzie tą optymalną. Gdy położysz suszarkę na płasko, wówczas narażasz się na wyciek oleju z pompy. Pomocna w kwestii transportu jest instrukcja dołączona do każdej nowo zakupionej suszarki. Inaczej ma się rzecz w przypadku suszarek zakupionych na portalach typu OLX, czy też ALLEGRO gdzie nie zawsze osoby sprzedające daną rzecz dołączają instrukcję użytkownika.

Zabezpiecz kable

Pozostało tylko zabezpieczyć kabel, podobnie jak w lodówce i pralce. Suszarka jest ciężka, więc masz zajęte ręce bez konieczności zwracania uwagi na kabel. Zwiń go i przyklej taśmą do tylnej części urządzenia.

TH!NK

Nie stawiaj pralki, czy też suszarki blisko wanny, grozi to śmiertelnym wypadkiem!

Sprawdź także inne nasze artykuły