Superglue nie może być rozcieńczany

Późniejsze rozcieńczanie superkleju na bazie cyjanoakrylanu nie jest możliwe. Producenci mogą stosować specjalne procesy produkcyjne i substancje chemiczne, aby wpływać na lepkość w produkcji przemysłowej. Jednak tworzy to niezmienną „masę reakcyjną”, która po dodaniu traci swoją funkcję.

Klej reakcyjny, aby był cieńszy tylko w produkcji

W dużej mierze prawie nieznaną właściwością superkleju jest to, że może on utwardzać się tylko pod wpływem wilgoci. Reakcja chemiczna tzw. Polimeryzacji nie zachodzi w warunkach suchych. Prawie nie ma substancji rozcieńczającej, która nie zawiera wody. Nawet dostępny w handlu aceton zawiera 0,4% wody.

Wilgoć ta jest wystarczająca do rozpoczęcia procesu polimeryzacji. Cząsteczki superkleju są połączone i klej „wysycha”. Z chemicznego punktu widzenia superglue może stać się cieńszy przez zmieszanie go z innymi dodatkami chemicznymi i zachować swoją strukturę reakcji bez wcześniejszego „startu”.

Rozcieńczenie jest możliwe tylko przy głębszej interwencji chemicznej

Najcieńsze reaktywne superkleje są „rozciągane” w chemicznych procesach produkcyjnych przy użyciu etylenu i estrów. W medycynie, na przykład do hemostazy i naprawy żył, używa się bardzo cienkich superklejów z dokładnością do 0,05 milimetra.

Jeśli superglue można rozcieńczyć i nadal można go używać, jest to prawie we wszystkich przypadkach rodzaj imitacji acetonu, octanu etylu. Są szczególnie stosowane w tanich superklejach z produkcji pozaeuropejskiej lub jako zamiennik klejów do paznokci bez acetonu. Octan etylu nie jest klejem reaktywnym, ale szybkoschnącym klejem na bazie rozpuszczalnika. W przeciwieństwie do superkleju cyjanoakrylowego jest trujący ze względu na swoje opary.

Rozcieńczenie jak papierkiem lakmusowym dla rodzaju kleju

Żaden rozcieńczalnik oferowany i dostępny na rynku nie może być stosowany do cyjanoakrylanu. Nazwy superglue czasami znacznie się od siebie różnią. Ekspresowy klej, super klej, super klej i cudowny klej to tylko niektóre przykłady.

Tak jak terminologia nie jest chroniona, składniki nie są znormalizowane. Wspólne określenie superglue obejmuje również wiele produktów niezawierających cyjanoakrylanu. Jednym z najbardziej oczywistych wskaźników jest możliwość stosowania klejów po rozcieńczeniu.

PORADY I WSKAZÓWKI

Próba rozrzedzenia superkleju w trudny sposób tuż przed przyklejeniem go, aby nie miał czasu na utwardzenie, może zakończyć się sukcesem. Jednak zasadnicze zakłócenie procesu polimeryzacji może pojawić się jako problem, który zmniejsza siłę wiązania kleju lub nawet powoduje jego zatrzymanie.