Użyj superglue jako kleju do paznokci

Związek między klejem do paznokci a superglue jest oczywisty. Oba są oparte na substancji cyjanoakrylowej. Decydującą różnicą są inne dodatki, które w kleju do paznokci muszą być bardziej przyjazne dla skóry i rogów. Zwykły super klej może być użyty jako klej do paznokci, jeśli jest odpowiedni.

Oba kleje są na bazie cyjanoakrylanu

Ogólnie mówiąc, nie przeszkadza to superglue jako klej do paznokci nakładany, jeśli zostaną spełnione pewne warunki. W zasadzie kleje do paznokci są po prostu „lżejszą” wersją superklejów. Mogą nie zawierać niektórych substancji, składników aktywnych i dodatków, które są dozwolone w konwencjonalnym superkleju. Zarówno klej do paznokci, jak i superglue są nietoksyczne.

  • Przeczytaj również – superglue jest toksyczny tylko po odparowaniu
  • Przeczytaj również – superglue nie może być rozcieńczany
  • Sprawdź też – superglue jest tylko częściowo odporny na ciepło

Które składniki kleju do paznokci, również produkowanego na bazie cyjanoakrylanu, mogą nie zawierać, są regulowane rozporządzeniem Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka (BfR) w sprawie kosmetyków KVO. Na zlecenie niemieckiego Federalnego Ministerstwa Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów wdraża ustawę o wprowadzaniu produktów na rynek.

Nie wszystkie naturalne paznokcie i superglue są odpowiednie

To, czy superglue może być użyty do mocowania sztucznych paznokci, należy sprawdzić indywidualnie. Mogą wystąpić następujące przeszkody i reakcje, ale nie muszą:

  • Egzotermiczna reakcja superkleju po stwardnieniu może generować ciepło, które nie jest dobre dla naturalnych paznokci i wywołuje uczucie pieczenia podczas dotykania ściany paznokcia.
  • Zapotrzebowanie na wilgoć superglue może usunąć pozostałą wilgoć ze stosunkowo suchych naturalnych paznokci, co prowadzi do kruchości i łamliwości.

Przejście na inną markę superglue może wyeliminować te objawy.

Metody odrywania sztucznych paznokci od naturalnych

Superglue można usunąć z naturalnych paznokci w taki sam sposób, jak ze skóry. Następujące możliwości są obiecujące i powodują co najwyżej czasowo „pomarszczoną” skórę:

  • Podlewaj opuszki palców w kółko przez wiele godzin i utrzymuj je w stanie wilgotnym do zamoczenia (np. Załóż gumowe lub plastikowe rękawiczki z niewielką ilością wody w palcach lub utrzymuj wilgotne rękawiczki przez cały czas)
  • „Zanurz” opuszki palców w acetonie lub zmywaczu do paznokci

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli używasz kleju do paznokci, można go nakładać cienko, równomiernie i dobrze za pomocą dołączonego pędzelka. Alternatywnie wybierz jak najcieńszy superglue i weź pędzel do makijażu. Więc masz ten sam komfort użytkowania.