Wszystko o meblach ogrodowych!

Wszystko o meblach ogrodowych! Nadchodzi dobra pogoda, a wraz z nią chęć cieszenia się każdą minutą słońca. Tajemnica? Na balkonie, tarasie lub w ogrodzie stworzysz przytulny zakątek raju z odpowiednią ilością cienia, zieleni, ale przede wszystkim komfortu. A dla wygody możemy liczyć na meble ogrodowe! Aby stworzyć strefę relaksu godną tej nazwy, meble ogrodowe są niesamowite! Oto kilka ładnych inspiracji i dobrych rad dotyczących wyboru mebli ogrodowych i stworzenia strefy relaksu na zewnątrz!

Wszystko o meblach ogrodowych! 5 wskazówek dotyczących renowacji starzejących się mebli ogrodowych

Sekrety renowacji starych mebli ogrodowych!

Z żalem zostawiamy ją zimą, z przyjemnością odnajdujemy ją przy dobrej pogodzie… z wyjątkiem sytuacji, gdy meble ogrodowe z latami i złą pogodą szarzeją. Aby dać mu drugą młodość, na każdym etapie jego wskazówka: renowacja starzejących się mebli ogrodowych to przede wszystkim smarowanie łokci!

Wszystko o meblach ogrodowych! 1. Wyczyść meble ogrodowe, aby je wyremontować

To oczywiście pierwszy krok: aby mieć przegląd uszkodzeń, zaczynamy od czyszczenia mebli ogrodowych. Czasami ten jeden krok wystarczy, aby go wyremontować! Bądź jednak ostrożny, każdy materiał ma swoją specyfikę. Do mebli plastikowych, do których należą niezbędne meble ogrodowe z żywicy, stosuje się biały ocet. Jeśli kolor jest wyblakły lub brud jest zaschnięty, możesz pozostawić na sodzie oczyszczonej lub kryształkach sodu spryskane białym octem na pięć minut przed spłukaniem. Kolejna babcia rada, środek do czyszczenia piekarników może działać, ale spokojnie i tylko w ostateczności lub uszkodź plastik. Do spłukania dozwolony jest strumień wody! Z drewnianymi meblami ogrodowymi lub metal, bez sprayu, ale zwykła gąbka zwilżona wodą i mydłem marsylskim, starannie wykręcona.

Wszystko o meblach ogrodowych! 2. Wyremontuj meble ogrodowe poprzez piaskowanie

Nic do zrobienia, materiał jest uszkodzony? Do renowacji drewnianych lub metalowych mebli ogrodowych niezbędne jest szlifowanie. Umożliwia znalezienie surowca przed nową obróbką w przypadku drewna, w celu wyeliminowania rdzy w przypadku metalu. Z drugiej strony nie ma zastosowania do plastiku! Z drewnianymi meblami ogrodowymi zaczynasz od szlifowania gruboziarnistego 80, ręcznie lub szlifierką. Kończymy ziarnem 120, drobniejszym, aby znaleźć gładką i jedwabistą powierzchnię przed przystąpieniem do obróbki. W przypadku metalowych mebli ogrodowych szlifowanie przydaje się tylko w przypadku niewielkich plam rdzy papierem ściernym lub szczotką drucianą. Jeśli się rozprzestrzeni, trzeba będzie pomyśleć o strippingu.

Wszystko o meblach ogrodowych! 3. Rozebrać do renowacji mebli ogrodowych

Zdzieranie to kolejny krok do szlifowania: bardziej agresywny, eliminuje wszystkie zbędne warstwy materiału. Stosuje się go zatem do renowacji drewnianych mebli ogrodowych, na których nagromadziły się dziesiątki kolejnych warstw lakieru lub bardzo zardzewiałych mebli żelaznych, a nawet kilkukrotnie przemalowywanych. Gdy materiał jest odsłonięty, można go poddać obróbce. Samo trawienie może być termiczne, chemiczne produktami lub mechaniczne poprzez piaskowanie . I nie ma mowy o improwizacji, metody są skomplikowane i mogą uszkodzić stoły, fotele i sofy, gdy są źle dozowane lub nieodpowiednie… krótko mówiąc, lepiej zadzwonić po profesjonalistę. Budżet nie jest taki sam, ale wyniki będą trwały latami.

Wszystko o meblach ogrodowych! 4. Potraktuj meble ogrodowe, aby je wyremontować

Wszystko o meblach ogrodowych!
Wszystko o meblach ogrodowych!

Czy materiał jest czysty, przeszlifowany lub wytrawiony? Traktujemy. W przypadku drewna wosk, olej, lakier lub bejca mogą zarówno odnowić starzejące się meble ogrodowe, ożywiając ich kolor, jak i chronić je przez cały nadchodzący rok. Zabieg należy powtarzać regularnie, mniej więcej w zależności od gatunku drewna. Tak, nawet na tekowej sofie, która z biegiem czasu robi się szara, a tym bardziej na stoliku kawowym z palety, który jest mniej odporny na złą pogodę! W przypadku żelaznych mebli ogrodowych tę samą funkcję spełnia farba antykorozyjna. Aluminium nie rdzewieje, ale może wykorzystać środek ożywiający kolor, aby odzyskać młodość.

5. Wyremontuj meble ogrodowe farbą

Czy meble ogrodowe to już wiek? Dobra warstwa farby zdziała cuda. A wszystkie materiały można przemalować, w tym plastikowe meble, o ile wybierzesz farbę specjalnie przystosowaną do podparcia i do użytku na zewnątrz … Nie wspominając o przemalowaniu na czystej i gładkiej powierzchni, dlatego w razie potrzeby wyczyszczone, przeszlifowane lub zdarte!