Czyszczenie tapicerki przyczep kempingowych.

Skuteczne czyszczenie tapicerki przyczep kempingowych przy użyciu ekologicznych preparatów to idealny pomysł na usunięcie wszelkiego brudu. Tapicerka przyczep kempingowych musi wiele wytrzymać przez lata: pot, krem ​​do opalania, woda, a może nawet kawa wciąż bez przeszkód przenikają do niej. Nic dziwnego, że po pewnym czasie pokrowce nie wyglądają już ładnie, a tapicerka pachnie stęchlizną. Na szczęście istnieją sposoby na odświeżenie siedzeń i oparć, a popularne są nawet proste domowe sposoby.

Soda dezynfekuje i czyści

Czyszczenie tapicerki przyczep kempingowych. Wyczyść tapicerkę przyczepy za pomocą sody oczyszczonej

Soda to prawdziwy multitalent wśród domowych środków babci, substancja pomaga również w walce z brudną i zatęchłą tapicerką. W postaci pasty zmieszanej z wodą możesz nakładać sodę oczyszczoną bezpośrednio na najgorsze plamy, a po dłuższym schnięciu po prostu odkurzyć.

Niejeden zaradny właściciel przyczepy kempingowej posypuje sodą oczyszczoną całą tapicerowaną powierzchnię i pozostawia ją do pracy na około 24 godziny. Po dokładnym odkurzeniu nieprzyjemne zapachy w dużej mierze zniknęły.

W ten sposób detergent pomaga w czyszczeniu tapicerki

Zanim kupisz drogi środek do czyszczenia tapicerki, możesz alternatywnie użyć zwykłego detergentu. Zanim to zrobisz, należy dokładnie posprzątać i odkurzyć wszystkie luźne zabrudzenia, aby można było bez przeszkód prać i myć. No to ruszamy!

  • Po odkurzeniu ponownie energicznie wyszczotkować tapicerkę.
  • Do miski wlej ciepłą wodę i około 2 łyżki proszku do prania.
  • Mieszaj proszek, aż całkowicie się rozpuści.
  • Równomiernie wcierać w środek czyszczący za pomocą pędzla.
  • Upewnij się, że uderzyłeś wszystkie klocki na podkładce.
  • Następnie osusz wszystko ręcznikami z mikrofibry.
  • Zachowaj ostrożność podczas suszenia.
  • Powtórz proces, jeśli wynik nie jest jeszcze poprawny.
  • Ostateczne suszenie odbywa się przez godzinne wietrzenie.
  • Alternatywnie możesz również skonfigurować osuszacz samochodowy.

Proszę nie lekceważyć suszenia ręcznikami z mikrofibry. Ponieważ tutaj nie tylko usuwasz wilgoć z tapicerki przyczepy, ale także usuwasz poluzowany brud. Jaki jest pożytek z rozluźniania brudu i ponownego jego wyschnięcia?

czyszczenie tapicerki przyczep kempingowych

PORADY & TRIKI

Dokładna impregnacja tekstyliów zapobiega osadzaniu się nowych plam w tapicerce i zadomowieniu się tam. Można również w dużej mierze uniknąć nieprzyjemnych zapachów