Skutecznie usuwaj pleśń w łazience

Skutecznie usuwaj pleśń w łazience używając ekologicznych preparatów czyszczących marki Think eco Think bio. Pleśń łatwo tworzy się w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka. Czarne, przebarwione obszary pleśni w spoinach między płytkami ściennymi lub na uszczelkach wyglądają brzydko i nie są zdrowe. Na szczęście można coś z tym zrobić.

Płyn IXOX to świetny domowy środek na walkę z pleśnią w łazience

Skutecznie usuwaj pleśń w łazience. Łazienka jest jak skarbiec dla pleśni

Powszechnie wiadomo, że pleśń ma tendencję do tworzenia się w wilgotnych, ciepłych i mniej przewiewnych warunkach. Ogrzewana łazienka, w której jest codzienny prysznic, a możliwości wentylacji i rutyny są raczej ubogie, oferuje pleśni najlepsze warunki do osiedlenia się.

  • Przeczytaj także – Jak usunąć płytki w łazience
  • Przeczytaj także – Jak skutecznie czyścić łazienkę
  • Sprawdź także – Pleśń w łazience pomimo wentylacji

Jednak zarodniki pleśni również potrzebują pożywienia w postaci materii organicznej, aby się rozwijać – dlatego w profilaktyce ważne jest nie tylko skuteczne współdziałanie wody, ogrzewania i wentylacji, ale także dokładne czyszczenie. Przede wszystkim spoiny gipsowe i silikonowe są zagrożone pleśnią ze względu na ich właściwości mechaniczne i materiałowe.

Skutecznie usuwaj pleśń w łazience. W ten sposób można usunąć pleśń w łazience

Aby usunąć pleśń, która już rozrosła się w łazience, potrzebujesz środka do rozpuszczenia substancji pleśni, a następnie narzędzia do mechanicznego usuwania. W zależności od tego, jak uparta i zajęta jest pleśń (formy) i jak dużą wagę przywiązujesz do ochrony środowiska, dostępne są następujące naturalne lub sztuczne środki zaradcze:

  • ocet
  • chemiczne środki do usuwania pleśni

Ocet

Ocet ma działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego jest ceniony jako środek domowy w kosmetyce i sprzątaniu gospodarstw domowych. Właściwości przeciwgrzybicze (przeciwgrzybicze) są szczególnie istotne przy usuwaniu pleśni w łazience.

Tę właściwość posiadają wszystkie substancje, które zawierają kwas octowy, tj. oba rodzaje octu i esencja octowa, która jest używana głównie jako domowy środek czyszczący. Na spleśniałe obszary należy nakładać rozcieńczoną esencję octu, ocet stołowy (najlepiej ocet z białego wina) jest lepiej nierozcieńczony. Ale jeśli ostry zapach octu za bardzo Ci przeszkadza, możesz go również rozcieńczyć.

Najlepiej pozostawić ocet na zamoczoną w nim ściereczkę przez kilka godzin (około nocy), a następnie spłukać, a następnie dokładnie przetrzeć ciepłą wodą i szmatką lub starą szczoteczką do zębów.

Skutecznie usuwaj pleśń w łazience

Chemiczne środki do usuwania pleśni

Chemiczne spraye na pleśń są bardziej agresywne i mogą skuteczniej rozbijać bardzo upartą pleśń. Szczególnie skuteczne są na przykład chemiczne środki do usuwania pleśni na bazie chloru. Z drugiej strony są one oczywiście znacznie bardziej zanieczyszczające.

Jeśli jednak pleśń jest tak uparta, że ​​nie można jej usunąć octem i szorowaniem, lepiej rozważyć wymianę obszaru na nowy materiał.