Montaż odpylacza – wskazówki

Odsysanie pyłu można znaleźć wszędzie tam, gdzie powstaje pył: w warsztatach drzewno-metalowych czy w studiach stylizacji paznokci. Ale może być również bardzo przydatny w domu jako system centralnego odkurzacza.

Dostępne są odkurzacze w różnych wymiarach

Rodzaje odsysania pyłu

W zależności od tego, do czego potrzebujesz odsysania, dostępne są różne systemy. W warsztacie powinna odkurzać wióry i kurz z pracujących maszyn. Potrzebujesz więc systemu rur, węży i ​​urządzenia odsysającego kurz, czyli pompy próżniowej. Jeśli wytwarzasz mało kurzu, wystarczy odkurzacz przemysłowy, który opróżniasz w regularnych odstępach czasu. W przeciwnym razie ułóż rury na zewnątrz i zainstaluj tam urządzenie z większym zbiornikiem zbiorczym. Węże elastyczne powinny prowadzić od rur do poszczególnych urządzeń. Ważne jest również, aby węże, które nie są potrzebne, można było zablokować tak, aby ssanie było zasysane tylko tam, gdzie powinno.

Do centralnego odkurzacza w mieszkaniu potrzebujesz w zasadzie tych samych rzeczy: pompy próżniowej, pojemnika na kurz, systemu rurowego i węża.

Montaż odpylacza
Zakład srolarski

Zamontuj odsysacz kurzu

Gdy masz już wszystkie akcesoria, czas na montaż. W warsztacie wcale nie musi wyglądać tak pięknie, więc na ścianie można ułożyć odpowiednie rury. Być może będziesz musiał dokonać przełomu, aby usunąć kurz na zewnątrz. Połącz rury i węże złączkami.

Późniejsze odsysanie pyłu jest trudniejsze do zrealizowania w mieszkaniu, ponieważ rury powinny być ukryte. Zazwyczaj znajdują się za okładziną ścienną, co oznacza, że ​​musisz włożyć i zakryć ramę z kołkami, aby ukryć system rur. Niezbędne są również przebicia w ścianach w celu doprowadzenia rur do pojemnika zbiorczego. Najlepszym miejscem na pompę próżniową i pojemnik zbiorczy jest piwnica lub garaż. Teraz przymocuj króćce ssące węża ssącego do ściany.

Podobnie jak w przypadku odsysania pyłu w warsztacie, może być konieczne ułożenie kabli elektrycznych, aby można było włączać i wyłączać odsysanie z domu lub warsztatu.