Jak ponownie wyczyścić torbę Longchamp?

Jak ponownie wyczyścić torbę Longchamp? Torba Longchamp to nieodłączny element każdej modnej kobiety, dlatego to prawie katastrofa, gdy dobre przybory się brudzą. Niestety plam nie da się uniknąć, ponieważ torba musi być zawsze przy Tobie. Dlatego ważne jest, aby w nagłych wypadkach mieć przygotowane najważniejsze wskazówki dotyczące czyszczenia, aby móc szybko i skutecznie interweniować w przypadku zabrudzenia.

Torbę Longchamp można prać ręcznie w niewielkiej ilości wody i łagodnego detergentu

Jak ponownie wyczyścić torbę Longchamp? Najważniejsza zasada: Przestrzegać instrukcji dotyczących materiału i pielęgnacji!

Francuska firma Longchamp do produkcji toreb używa głównie skóry, nylonu i płótna. Szczegółowe informacje znajdują się na etykiecie. Tak zbudowana jest większość toreb Longchamp:

  • Materiał wewnętrzny nylon
  • Materiał zewnętrzny nylon, płótno lub skóra
  • Klapka kieszeni i uchwyt: często skóra

Ale to nie jest stała zasada, a raczej wskazówka. Każdy materiał należy traktować zgodnie z jego właściwościami, np. nylon może wytrzymać dużą ilość wody, a skóra jest wrażliwa na wilgoć.

Czy instrukcje dotyczące pielęgnacji pozwalają na staranne mycie rąk w 30 stopniach? A może można w ogóle wyczyścić maszynowo torbę Longchamp? Może masz szczęście i możesz sobie to ułatwić!

Jak ponownie wyczyścić torbę Longchamp? Ostrożnie wyczyść wrażliwe torby Longchamp

Jeśli pranie ręczne jest dozwolone, ale pranie w pralce nie jest dozwolone, tutaj mamy dla Ciebie krótką instrukcję. W ten sposób możesz ponownie wyczyścić torbę Longchamp, nie uszkadzając jej w żaden sposób:

  • Opróżnij i potrząśnij torbą.
  • Wstępnie oczyść powierzchnię miękką szczotką.
  • Wymieszaj letnią wodę i odrobinę łagodnego detergentu w wannie.
  • Włóż torbę na kilka minut.
  • Ostrożnie zetrzyj ręcznie, szczególnie na zabrudzonych obszarach.
  • Ewentualnie użyj ściereczki z mikrofibry, aby pomóc.

Na koniec pozostaw worek do wyschnięcia, ale nie w palącym słońcu lub jeśli system grzewczy jest zbyt ciepły. Suszenie na zimno nie uszkodzi materiału.

Jak ponownie wyczyścić torbę Longchamp?

Wyczyść torbę Longchamp bez moczenia

Jeśli mycie ręczne nie jest dozwolone, zawsze najpierw wypróbuj pranie chemiczne. Miękka szczoteczka mogłaby w tym zakresie służyć. Jeśli w grę wchodzi wilgoć, lepiej użyć wody destylowanej, zwłaszcza na powierzchniach skórzanych.

Możesz użyć miękkiej szmatki i, jeśli to konieczne, neutralnego mydła jako pomocy. Skórę należy zawsze obrabiać zgodnie z jej naturalną strukturą, nigdy wbrew niej: dzięki temu pozostaje w dobrej kondycji nawet po praniu.

PORADY & TRIKI

Po oczyszczeniu potraktuj obszary skóry odrobiną specjalnego środka pielęgnacyjnego, aby nie wyschła. W ten sposób będziesz w stanie długotrwale zachować naturalny materiał.