Czyszczenie butów Timberland. Najlepsze wskazówki dotyczące czyszczenia butów Timberland

Czyszczenie butów Timberland. Buty marki Timberland są uważane za cudownie wytrzymałe i przynoszą korzyści zwłaszcza w zimnych porach roku. Ma to jednak efekt uboczny polegający na tym, że buty od czasu do czasu brudzą się lub zamoczą – a następnie pilnie wymagają czyszczenia. Ale jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie butów Timberland, aby były ładne, czyste i służyły długo?

Buty Timberland są bardzo wytrzymałe i dlatego są często intensywnie używane

Czyszczenie butów Timberland. Czyszczenie na sucho: Jak usunąć luźne zabrudzenia

Buty Timberland można łatwo czyścić miękką szczotką. Odpowiednie narzędzia można nabyć bezpośrednio od producenta obuwia, ale oczywiście można również użyć pędzla, który nie pochodzi bezpośrednio od Timberland.

Istnieją specjalne pędzle do zamszu, ale także do skóry nubukowej. W zależności od tego, z którego z dwóch materiałów wierzchnich są wykonane Twoje buty, wybierz odpowiednie narzędzie. A potem nadszedł czas na czyszczenie delikatnym naciskiem od góry do dołu.

Jak pozbyć się rys na bucie?

Przy odrobinie szczęścia będziesz w stanie usunąć drobne rysy i zadrapania zwykłą gumką lub zamszową gumką. Prawdziwi profesjonaliści mogą otrzymać pad czyszczący Timberland, który służy do szybkiego i dokładnego naprawiania drobnych uszkodzeń.

Wspomniane przybory można również wykorzystać do korekty powierzchownych przebarwień. Wszystko, co siedzi głębiej i jest już mocno zakopane, nie da się w ten sposób usunąć.

Na koniec warto ponownie wyszczotkować całe buty, aby wygładzić skórę . W ten sposób będziesz mógł również usunąć ostatnie luźne pozostałości brudu.

Więcej wskazówek dotyczących czyszczenia butów Timberland

  • Należy czyścić buty mniej więcej raz w tygodniu, aby wyglądały jak najlepiej.
  • Szczególnie dobrze jeździsz dzięki specjalnym środkom czyszczącym i impregnatom.
  • Buty Timberland wykonane z gładkiej skóry można również przetrzeć wilgotną szmatką.
  • Możesz użyć tych samych środków czyszczących do skóry zamszowej i nubukowej.
  • Kolorowe produkty impregnacyjne są skoordynowane z kolorem butów (najczęściej żółtym)
  • Pamiętaj też o regularnym dokładnym myciu sznurowadeł.
  • Wyciągnij sznurowadła i wyczyść ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem.
  • Od czasu do czasu czyszczenie podeszwy butów Timberland.
Czyszczenie butów Timberland

PORADY & TRIKI

Używaj tylko miękkich szczotek do butów Timberland, aby nie zarysować pięknej skóry. Podczas czyszczenia włóż rękę do buta i zastosuj przeciwwagę na obszarach, nad którymi aktualnie pracujesz. Chroni to przed deformacją.