Nie takie proste: usuń wosk ze świecy z butów

Usuń wosk ze świecy z butów stosując nasze metody. Zdarzają się, choć prawdopodobnie niezbyt często, plamy wosku ze świecy na butach. To nie jest takie dobre, ponieważ usunięcie plamy z butów wymaga dużo wysiłku. Wyjaśniamy, jak usunąć wosk ze świecy z butów.

Wosk ze świecy na butach to prawdziwy problem

Usuń wosk ze świecy z butów. Jak usunąć wosk ze świecy z butów?

Każdy, kto zadaje to pytanie, ma po prostu pecha ze świecą. Ale nie musisz rozpaczać, nawet jeśli są to drogie zamszowe buty. Istnieją rozwiązania tego problemu.

Masz następujące możliwości usunięcia wosku z butów:

Usuń wosk ze świecy z butów. 1. Zeskrob wosk

Niezależnie od tego, jaki kolejny krok wybierzesz, priorytetem jest jak najlepsze zeskrobanie wosku. Użyj tępego przedmiotu wykonanego z drewna lub tworzywa sztucznego, a nie z metalu, aby nie uszkodzić butów.

Najlepiej, jeśli włożysz buty na godzinę wcześniej do zamrażarki lub założysz zimny okład. Wtedy wosk staje się naprawdę twardy i łatwiej się kruszy.

Usuń wosk ze świecy z butów. 2. Usuń plamę woskową żelazkiem

W przypadku butów, które nie są szczególnie wrażliwe, plamę z wosku można teraz usunąć żelazkiem i papierem kuchennym. Ustaw żelazko na niską temperaturę – nawet najniższe ustawienie wystarczy do stopienia wosku. Uważaj na buty wykonane z plastiku, ponieważ mogą nie tolerować obróbki żelazkiem.

Na plamę woskową połóż kawałek papieru kuchennego w podwójnych warstwach i prasuj, aż wosk się nagrzeje. Jeśli papier wchłonie wosk, zmieni kolor. Następnie wymień go i powtarzaj proces, aż wosk zostanie całkowicie wyciągnięty z materiału buta.

Jeśli buty na to pozwalają, umyj je później.

usuń wosk ze świecy z butów

Gumka do brudu

Jeśli na zamszowe buty skapniesz woskiem, nie będziesz w stanie pozbyć się plam metodą żelazka. W takim przypadku kup tak zwaną gumkę do brudu. Pocieraj nim zamsz bez naciskania, aż plamy znikną.