Jak usunąć wosk ze świecy z nagrobka? – wskazówki

Jak usunąć wosk ze świecy z nagrobka? Nagrobki często są zanieczyszczone woskiem ze świec, ponieważ może się zdarzyć, że świeca kapie lub przewraca się. Jak to zrobić, aby usunąć wosk ze świecy z nagrobka, przeczytaj w tym poście.

Resztki wosku ze świec można usunąć za pomocą zmywacza do wosku

Jak usunąć wosk z nagrobka?

Nagrobki zwykle nie znajdują się w pobliżu gniazdka, więc wykluczona jest możliwość usuwania wosku przez prasowanie lub podgrzewanie, jak to ma miejsce w przypadku świeczników lub parkietu.

Dlatego wykonaj dwa kroki:

1. Zeskrob wosk

Najpierw zeskrob grubą warstwę wosku za pomocą tępego plastikowego lub drewnianego przedmiotu. Nie używaj noża, ponieważ może zarysować nagrobek.

Wosk najlepiej zeskrobać, gdy jest naprawdę zimny. Dlatego warto zabrać ze sobą okładkę chłodzącą, szczególnie w ciepłe dni i położyć ją na plamie z wosku. Wtedy wosk faktycznie odkleja się później. Z drugiej strony, jeśli zeskrobujesz na wpół miękki wosk z ciepłego nagrobka, pojawią się smugi.

Jak usunąć wosk ze świecy z nagrobka?

2. Użyj środka do usuwania wosku

Ponieważ po skrobaniu pozostaje cienka warstwa wosku lub wosk nadal zatyka pory kamienia, należy również użyć środka do usuwania wosku. Środki te wyciągają wosk z kamienia, a tym samym usuwają oleje pozostałe w kamieniu naturalnym. Przeczytaj instrukcję użytkowania na opakowaniu, aby dowiedzieć się, jak używać produktu. Zazwyczaj jednak wystarczy nałożyć go na plamę woskową i pozwolić jej wsiąknąć. Powstały puder z łatwością usuniesz pędzelkiem ręcznym.

W razie potrzeby powtórzyć aplikację, gdy wosk wniknie głęboko w powierzchnię kamienia naturalnego.