Wyczyść skórzaną torbę. Delikatnie i dokładnie

Wyczyść skórzaną torbę, stosując poniższe porady naszych specjalistów. Torba jest do noszenia przy sobie, dzięki czemu zawsze masz pod ręką najważniejsze przybory, gdy jesteś w ruchu. Jednak właśnie dlatego jest prawie niemożliwe, aby plama nie dostała się od czasu do czasu na skórę, czasami jest nawet cała armia plam. Podczas czyszczenia należy zachować ostrożność, aby nie pogłębić problemu. Pralka to temat tabu, ale na szczęście są też inne pomocne narzędzia.

Skórzaną torbę należy czyścić wodą o niskiej zawartości wapna

Wyczyść skórzaną torbę. W ten sposób możesz ponownie wyczyścić skórzaną torbę

Skóra i woda nie pasują do siebie na dłuższą metę, dlatego zalecamy, aby zawsze najpierw wypróbować pranie chemiczne. Użyj miękkiego pędzelka, aby delikatnie pokryć powierzchnię okrężnymi ruchami.

Nie wywieraj zbyt dużego nacisku, aby uniknąć szorstkości skóry. Jeśli plama po prostu nie chce wyjść, lepiej zostaw ją w spokoju przed uszkodzeniem materiału. Teraz spróbuj trochę wilgoci.

Wyczyść skórzaną torbę wilgotną szmatką: tak to działa!

Do czyszczenia skórzanej torby używaj wyłącznie wody destylowanej wilgotną szmatką, ponieważ nie zawiera ona wapna i dlatego nie tworzy brzydkich plam z wody. Właśnie z tego powodu woda z kranu powinna być tematem tabu.

Woda destylowana jest dostępna za niewielkie pieniądze w sklepie AGD lub w drogerii, ponieważ służy również do prasowania. Jeśli nie masz go w domu w tej chwili, poświęć trochę czasu, aby coś kupić, nawet jeśli można go później użyć do czyszczenia.

Dodaj do wody kilka kropel łagodnego mydła lub łagodnego detergentu, aby wzmocnić efekt. Za pomocą tego lub innych małych domowych środków zaradczych możesz również usunąć uporczywe plamy tłuszczu ze skórzanej torby, przynajmniej jeśli masz szczęście.

Wyczyść skórzaną torbę. Instrukcje: W ten sposób należy się zająć czyszczeniem

Materiały:

  • 8 części wody destylowanej
  • 1 część łagodnego mydła/łagodnego detergentu
  • Produkty do pielęgnacji skóry

Narzędzia:

  • Butelka z rozpylaczem
  • Czysta ściereczka z mikrofibry

Wyczyść skórzaną torbę. 1. Wymieszaj detergent

Najpierw wymieszaj wodę i detergent w butelce ze spryskiwaczem. Wstrząśnij energicznie i załóż głowicę spryskującą.

Wyczyść skórzaną torbę. 2. Spryskaj wodę

Nie spryskuj zmieszaną wodą bezpośrednio na skórzaną torbę, w przeciwnym razie materiał może być zbyt mokry. Lepiej jest użyć ściereczki z mikrofibry, aby wilgoć na powierzchni była dobrze dozowana.

Wyczyść skórzaną torbę. 3. Delikatnie zetrzyj brud

Zawsze wycieraj ściereczkę w kierunku istniejącej struktury skóry, nigdy w jej kierunku. Używaj delikatnego nacisku, gdy tylko jest to możliwe.

4. Niech skórzana torba wyschnie

Pozwól swojej torbie powoli wyschnąć, gdy chcesz zrobić dla niej coś dobrego. Nie umieszczaj ich bezpośrednio na słońcu i pomóż tylko suszarką ustawioną na niską temperaturę.

5. Zastosuj pielęgnację skóry

Na koniec możesz nanieść niewielką ilość środka do pielęgnacji skóry na całą powierzchnię torebki. W ten sposób zachowujesz miękkość delikatnego materiału, a także poddajesz go sensownej impregnacji.

Wyczyść skórzaną torbę
Skórzana torba

PORADY & TRIKI

Jeśli do czyszczenia skórzanej torby używasz wody, zawsze bezpieczniej jest delikatnie zwilżyć całą powierzchnię. Jeśli zabierzesz tylko obszar wokół plamy, mogą pojawić się krawędzie.