Usuwanie plam z makijażu: Pomaga to również w makijażu wodoodpornym

Usuwanie plam z makijażu, poznaj nasze triki! Płynny makijaż kapie na spódnicę, spada pióro kajalowe lub kochana córka pomalowała się nie tylko na sobie, ale i na całej sofie. Plamy z makijażu pojawiają się szybko i oprócz cząstek barwiących zazwyczaj zawierają również tłuszcz i dlatego są trudne do usunięcia. Ale te domowe środki pomagają!

Usuwanie plam z makijażu. Domowe sposoby na usuwanie plam z makijażu z ubrań, dywanów i tapicerki

  • spirytus, alkohol, zmywacz do paznokci lub benzyna (nie stosować do delikatnych tekstyliów, takich jak wełna czy jedwab!)
  • Środek do czyszczenia dywanów (nie tylko do dywanów)
  • Płyn do demakijażu twarzy
  • Tonik do twarzy
  • Taśma klejąca (do proszku)
  • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy ze skóry syntetycznej
  • Przeczytaj także – Usuń plamy wybielaczem
  • Sprawdź także – Usuwanie zabrudzonych plam

Usuwanie plam z makijażu. Instrukcje A: Do usuwania suchego proszku

Jeśli suchy puder, na przykład z tuszu do rzęs, różu lub podkładu, dostał się na ubranie, nie wolno mu dopuścić do kontaktu z wodą! W przeciwnym razie suche cząsteczki koloru rozpuszczą się i jeszcze bardziej wnikną w tkaninę. Zamiast tego wykonaj następujące czynności:

Usuwanie plam z makijażu. 1. Wyeliminuj

Najpierw postukaj w tekstylia plamą skierowaną w dół. Trzymaj zabrudzoną odzież równolegle do podłogi i pod żadnym pozorem pionowo, w przeciwnym razie poluzowane cząsteczki proszku po prostu opadną na odzież.

Usuwanie plam z makijażu. 2. Ssanie

Teraz odkurz plamę odkurzaczem na najniższym ustawieniu (dla tekstyliów). Jeśli plama znajduje się na sofie lub dywanie, odkurz z pełnym odsysaniem.

Usuwanie plam z makijażu. 3. Taśma samoprzylepna

Odetnij kawałek jak najmocniejszej taśmy klejącej i przyklej go do plamy. Mocno dociśnij taśmę, a następnie ją odklej.

Powtarzaj proces, aż proszek przestanie przyklejać się do paska kleju.

Usuwanie plam z makijażu. 4. Leczenie na mokro

Czy nadal widzisz coś z plamy? Następnie kontynuuj obróbkę na mokro, jak opisano w instrukcji B.

Instrukcja B: usuń wodoodporny makijaż

Jeśli plamy zostały spowodowane wodoodpornym makijażem, takim jak eyeliner lub tusz do rzęs, nie próbuj ich rozluźniać wodą. Nie działa na odzież bardziej niż na twarz.

1. Traktuj plamę

Nałóż trochę alkoholu, benzyny lub podobnego (patrz wyżej) na wacik i przetrzyj nim suchą plamę, aż zniknie.

Jeśli to nie zadziała, możesz namoczyć go w środku na kilka minut – ale nie w wodzie! W ten sposób usuniesz również plamy ze szminki.

2. Mycie

Następnie włóż obrobione tekstylia do pralki lub wypierz ręcznie – nawet jeśli plama zniknęła! Pozostałości chemiczne środków stosowanych do usuwania plam należy wypłukać. W przeciwnym razie może powodować podrażnienie skóry.

Usuwanie plam z makijażu
Makijaż

PORADY & TRIKI

W przypadku plam z makijażu na dywanach, sofie lub innej tapicerce należy je najpierw wstępnie przygotować zgodnie z powyższym opisem, a następnie wyczyścić dywan lub tapicerkę na dużej powierzchni za pomocą środka do czyszczenia dywanów i odkurzacza na mokro, lub ręcznie w celu usunięcia środków chemicznych pozostałości i powstawanie z krawędzi, aby zapobiec.