Usuń plamy z truskawek: dzięki tym środkom to proste

Usuń plamy z truskawek, szybko i skutecznie. Są czerwone i brzydkie na białej koszuli, obrusie czy dobrym meblu tapicerowanym: truskawkowe plamy. Ale nie panikuj, nawet zaschnięte plamy z truskawek można usunąć za pomocą domowych środków lub środków chemicznych z drogerii.

Usuń plamy z truskawek. Czego zdecydowanie nie powinieneś robić!

W żadnym wypadku nie wolno prać zaplamionych rzeczy bez wcześniejszej obróbki. Po umyciu plamy są niezwykle trudne i można je usunąć tylko środkami chemicznymi.
Zamiast tego wskazane jest namoczenie zaplamionego obszaru natychmiast po niefortunnym wypadku. Jak wiesz, im szybciej zareagujesz, tym łatwiej jest ogólnie usunąć plamy.

 • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy ze skóry syntetycznej
 • Przeczytaj także – Usuwanie zabrudzonych plam
 • Sprawdź także – Jak usunąć plamy z jedwabiu

Usuń plamy z truskawek. Co pomaga w przypadku plam świeżych i suszonych truskawek?

Sprawdzone domowe środki zaradcze:

 • kwas cytrynowy
 • kwas octowy
 • Soda

Skuteczne chemikalia

 • Produkty marki Think eco Think bio
 • Dostępne w handlu wybielacze
 • Alkohol do nacierania
 • Mydło żółciowe
 • Specjalny odplamiacz do plam z owoców

Usuń plamy z truskawek. Instrukcje dotyczące usuwania plam z truskawek kwasem cytrynowym lub octowym

Ta metoda jest zalecana tylko w przypadku odzieży o trwałym kolorze lub białej. W przypadku odzieży kolorowej należy najpierw sprawdzić, czy kolor wytrzyma działanie kwasu. Aby to zrobić, nanieś kilka kropli kwasu octowego lub cytrynowego na niewidoczny obszar, np. rąbek po wewnętrznej stronie. Pozostaw kwas na kilka minut, a następnie spłucz tkaninę. Czy twoje ubrania pozostawiły kolor? Jeśli nie, to ognisko na zabieg z kwaskiem cytrynowym, jeśli tak, użyj mniej agresywnej sody.

1. Wcieraj

Sok ze standardowej cytryny. Alternatywnie możesz również użyć soku z cytryny z supermarketu lub kwasu octowego. Nałóż tak dużo na plamę, aby była dobrze nasiąknięta. Pracuj trochę w kwasie za pomocą pędzelka, niewchłaniającej gąbki lub szczoteczki do zębów. Pozostaw to na dwadzieścia do trzydziestu minut. Upewnij się, że plama nie wyschnie w tym czasie!

Usuń plamy z truskawek

2. Zmyć

Po upływie czasu ekspozycji zmyj tkaninę i sprawdź wynik. W razie potrzeby powtórz proces.

3. Do pralki

Wreszcie dobry kawałek musi zostać wyprany. Umyj go tak, jak zwykle. Plama powinna teraz zniknąć. Jeśli tak nie jest, nadal możesz skorzystać z jednej z opcji chemicznych.

Truskawkowa plama na sofie, dywanie lub foteliku samochodowym

Jeśli plama nie znajduje się na ubraniu, ale na dywanie lub tapicerce, możesz postępować w ten sam sposób, jak opisano powyżej. Na koniec należy wyczyścić powierzchnię na dużej powierzchni wodą, odrobiną Fit lub środkiem do czyszczenia dywanów i chłonną ściereczką, aby zapobiec tworzeniu się krawędzi.

Soda alternatywna

Zrób mieszankę sodową, dodając nie więcej niż łyżeczkę sody do litra ciepłej wody. Włóż ubranie do środka i pozwól mu dobrze nasiąknąć. Co jakiś czas pocieraj plamę. Używaj gumowych rękawic!