Usuwanie kleju: cztery wskazówki, jak pozbyć się plam po kleju

Usuwanie kleju

Usuwanie kleju. Klej można usunąć zmywaczem do paznokci lub acetonem (nie w przypadku tekstyliów acetatowych, ponieważ jest to materiał łatwopalny), a następnie prać normalnie [uwaga. redaktor: uważaj na te chemikalia, zwłaszcza włókna syntetyczne !!!].
Kolejna wskazówka dotycząca usuwania plam: klej UHU jest rozpuszczalny w alkoholu, czyli polewanie plamę UHU alkoholem i wycieranie szmatką powinno przynieść upragniony efekt.

Przewaga nad acetonem (zmywacz do paznokci): alkohol nie atakuje włókien syntetycznych!
Według odwiedzających naszą stronę internetową, Pattex Blitz Clean pomaga w usuwaniu plam z superkleju i innych plam klejących.

Jeśli znasz inne sposoby, wyślij nam wiadomość e-mail (jako niezależne, niekomercyjne forum nie lubimy zajmować się ekskluzywną reklamą produktów).

Jeśli znasz inną lub lepszą wskazówkę, napisz do nas komentarz!

Usuwanie kleju. Usuń klej z odzieży

Poniżej przedstawiamy 7 środków, które pomogą usunąć pozostałości kleju z odzieży.

Uwagi dotyczące obróbki wstępnej i końcowej: Produkty wymienione poniżej należy zawsze testować na niewidocznej części odzieży, aby uniknąć przebarwień lub uszkodzeń. Po usunięciu pozostałości kleju odzież należy wyprać w pralce możliwie jak najgorętszą. Jeśli są widoczne plamy, przed ponownym praniem należy je wywabić odplamiaczem.

 1. Usuń klej z tekstyliów żelazkiem
  Do tej sztuczki będziesz potrzebować kawałka bibuły i żelazka. Najpierw pozwól klejowi całkowicie wyschnąć. Następnie umieść bibułę na pozostałości kleju i wyprasuj ją żelazkiem. Rozprowadzaj ciepło równomiernie, aby nie uszkodzić odzieży. Po pewnym czasie klej powinien upłynnić się i wchłonąć przez bibułę.

2. Usuń klej z tkaniny zmywaczem do paznokci
Wiele zmywaczy do paznokci zawiera aceton, który jest bardzo skutecznym środkiem zapobiegającym pozostałościom kleju na odzieży. Namocz wacik lub szmatkę w zmywaczu do paznokci i zetrzyj pozostałości kleju, aż zacznie się rozpuszczać.

 1. Benzyna przeciw klejowi na ubraniach
  Benzyna ma również właściwości rozpuszczające klej. Namoczyć szmatkę w środku i usunąć pozostałość kleju, aż się rozpuści. W razie potrzeby przetrzeć czystą wodą.
 2. Żel do dezynfekcji rąk do lepkich plam
  Żel dezynfekujący nadaje się również do usuwania wszelkiego rodzaju kleju z odzieży. Nałożyć bezpośrednio na wyschnięte resztki kleju i delikatnie wmasować. Poczekaj chwilę, a następnie wytrzyj resztki kleju z tkaniny wilgotną szmatką.
 3. Ocet, wypróbowany i prawdziwy domowy środek
  Podgrzej ocet w rondelku i namocz w nim gąbkę. Docisnąć go do pozostałości kleju i krótko przytrzymać. Następnie delikatnie wytrzyj klej z materiału.
 1. Usunąć pozostałości kleju za pomocą pary
  Jeśli masz odkurzacz parowy, użyj go do usunięcia pozostałości kleju na ciele. Alternatywnie, możesz zagotować wodę z octem w rondelku i najpierw przytrzymać uszkodzoną część ubrania w gorącej parze z pozostałościami kleju. Załóż grube gumowe rękawice, aby chronić przed upałem. Gdy klej odpadnie, podnieś go ręcznikiem papierowym. Zetrzyj pozostałości wilgotną szmatką.
 2. Usuń klej za pomocą detergentu
  Do usunięcia kleju z odzieży często wystarcza silnie działający detergent w płynie. Najpierw namocz ubranie w ciepłej wodzie na 10 do 15 minut. Następnie dobrze wykręć i spryskaj resztki kleju detergentem. Delikatnie wetrzyj w materiał pokrywką butelki. Dlatego włóż ubranie do pralki i wypierz jak najgorętsze.