Jak usunąć plamy po kakao szybko i skutecznie?

Usuwanie plam kakaowych: w tym pomoże wiele domowych środków!

Jak usunąć plamy po kakao, by nie było po nich śladu? Szczególnie w zimnych porach młodzi i starsi lubią pić kakao, najlepiej z dużą ilością bitej śmietany. Co jakiś czas trochę gorącego płynu ląduje na swetrze. Po wyschnięciu plama jest trudna do usunięcia. Ale te domowe środki działają również na stare plamy kakaowe.

Jak usunąć plamy po kakao. Domowe sposoby na plamy z kakao

Jak usunąć zaschnięte lub świeże plamy kakaowe – instrukcje

Materiały:

  • Mleko
  • Mydło żółciowe

Narzędzia:

  • Miękka szczoteczka

1. Pozwól plamie się namoczyć

Stare, zaschnięte plamy należy namoczyć na noc w mleku. Nawet świeże plamy bardzo dobrze znoszą kilka godzin w kąpieli mlecznej.

2. Mydło żółciowe

Następnie wypłucz mleko letnią wodą (bez gorącej wody, inaczej białko ulegnie koagulacji!) I nałóż trochę mydła żółciowego na plamę kakaową. Poplamione miejsca należy natrzeć, lub dobrze rozprowadzić mydło za pomocą pędzla.

Pozostaw mydło na 10 do 15 minut.

3. Mycie

Następnie włóż tekstylia – jeśli nadają się do prania – w pralce i wypierz je w najwyższej możliwej temperaturze.

Usuń plamy kakaowe z delikatnych tkanin

Jeśli plama kakaowa wylądowała na wełnie lub jedwabiu, nie należy traktować jej mydłem żółciowym, benzyną lub amoniakiem. Z pewnością są głosy, które twierdzą, że z materiałem nic się nie stanie, ale w pewnych okolicznościach środki te atakują wrażliwe włókna.
Zamiast tego możesz użyć gliceryny: Umieść tekstylia w kąpieli mlecznej, jak opisano powyżej, a następnie obficie natrzyj plamę kakaową gliceryną. Następnie umyj ręcznie w letniej kąpieli mydlanej.

Jak usunąć plamy po kakao?. Plamy kakaowe na ścianie, sofie lub podłodze

Plamy kakaowe na dywanach o trwałych kolorach lub meblach tapicerowanych można traktować jak tekstylia mydłem żółciowym, amoniakiem lub jednym z innych wymienionych środków. Tutaj również wskazane jest nasączenie plam mlekiem do wstępnej obróbki. Na koniec należy usunąć rozpuszczony brud wodą z mydłem i chłonnym papierem, a następnie spłukać czystą wodą.

Jak usunąć plamy po kakao?
Kakao

Plamy kakaowe na białych lub trwałych ścianach należy zetrzeć mlekiem, a następnie ostrożnie rozprowadzić benzyną lub amoniakiem. Nie pocieraj plamy, w przeciwnym razie po prostu ją rozsmarujesz, ale przesuwaj się do wewnątrz ruchami wcierania od zewnętrznej krawędzi.

Używaj jak najmniej agresywnego środka czyszczącego, aby nie uszkodzić tapety. Należy najpierw sprawdzić kolor ścian pod kątem trwałości koloru, nakładając niewielką ilość środka czyszczącego na mały, ledwo widoczny obszar i sprawdzając, czy ściana nie straciła koloru. Jeśli tak, możesz pomalować plamę mlekiem.