Usuń plamy sodą oczyszczoną

Usuń plamy sodą oczyszczoną stosując się do poniższych wskazówek. Soda oczyszczona to nie tylko doskonały dodatek do pieczenia ciast, to także cudowne lekarstwo na usuwanie plam. Można nim usunąć liczne, nawet uporczywe plamy różnego pochodzenia.

Usuń plamy sodą oczyszczoną. Gdzie sprawdził się proszek do pieczenia?

Soda oczyszczona może być stosowana do usuwania prawie wszystkich rodzajów plam na tapicerce, dywanach, tekstyliach, kamieniach, tworzywach sztucznych, tapetach lub podłodze. Proszek do pieczenia ma lekko wybielający efekt i dlatego powinien być stosowany tylko do białych, jasnych lub trwałych tkanin. Poniżej znajduje się przegląd możliwych zastosowań:

Usuń plamy sodą oczyszczoną. Soda oczyszczona na plamy na tekstyliach

W przypadku tłustych plam soda oczyszczona doskonale wchłania plamę: nałóż trochę suchej sody oczyszczonej na plamę i pozostaw na 30 minut. Następnie oklep go i wypierz ubranie tak, jak zwykle.
Ale proszek do pieczenia może być również używany do plam z potu lub żółknięcia: z jednej, lub dwóch paczek proszku do pieczenia i ciepłej wody utwórz ług i umieść w nim tekstylia. Uporczywe plamy, takie jak żółte smugi potu, można również wstępnie potraktować kremową pastą z sody oczyszczonej i wody.

Usuń plamy sodą oczyszczoną. Pożółkłe zasłony, ręczniki lub inne jasne tkaniny

W przypadku silnie zabrudzonych tkanin można włożyć do pralki saszetkę proszku do pieczenia. Pomoże to naturalnie usunąć plamy. Dodaj łyżeczkę soli dla jeszcze lepszego efektu!
W przypadku silnych zabrudzeń wskazane jest namoczenie tekstyliów w kąpieli z proszkiem do pieczenia o wysokim stężeniu. Włóż dwie lub trzy paczki do ciepłej wody, a następnie pozostaw w niej pranie na kilka godzin.

Usuń plamy sodą oczyszczoną. Soda oczyszczona na plamy na sofach, dywanach lub foteliku samochodowym

Jak opisano powyżej, tłuste plamy można po prostu odkurzyć na sucho. Aby usunąć plamy z kawy, marchewki lub inne kolorowe plamy z niewielką ilością oleju, lub bez oleju, przygotuj kremową pastę z ciepłej wody i sody oczyszczonej i wmasuj ją w plamę miękką szczotką. Po czasie naświetlania do 30 minut należy dodać trochę więcej wody i odessać ściereczką rozpuszczoną plamę. Następnie oczyść obszar czystą wodą.

Soda oczyszczona do usuwania plam z kamienia

Proszek zdziała cuda również w przypadku plam wapiennych: wymieszaj go z niewielką ilością wody, aby uzyskać kremową pastę i nałóż pędzlem na plamy wapienne. Pracuj nad plamami, a następnie spłucz miejsce ciepłą wodą.
Możesz również użyć tej pasty do czyszczenia fug w łazience lub na oknach.

Soda oczyszczona do usuwania plam na ścianie

Plamy na ścianie są irytujące i nie należy ich czyścić ostrymi detergentami, aby nie uszkodzić tapety. Zrób w tym celu pastę z wody i proszku do pieczenia i nałóż ją na tapetę. Po około pół godzinie pastę można zeskrobać i plama powinna zniknąć.

Usuń plamy sodą oczyszczoną

PORADY & TRIKI

Jeśli nie masz w domu sody oczyszczonej, możesz użyć sody oczyszczonej. Soda oczyszczona to mieszanka sody oczyszczonej i kwasu. Więc jeśli dodasz odrobinę soku z cytryny do sody oczyszczonej, zrobisz swój własny proszek do pieczenia, że ​​tak powiem.