Usuń plamy z płyt tarasowych to łatwe.

Usuń plamy z płyt tarasowych dzięki doświadczeniu, naszych specjalistów. Coś może się nie udać podczas jedzenia, grillowania lub zabawy na tarasie. Plama jest bardzo trudna do usunięcia, szczególnie na niepowlekanych kamieniach naturalnych lub płytach betonowych. Wyjaśniamy, w jaki sposób można jeszcze uporać się z plamą, jakie natychmiastowe środki należy podjąć i czego nigdy nie należy używać do usuwania plam powstałych na tarasie.

Usuń plamy z płyt tarasowych. Te domowe sposoby pomogą

  • Gumka do brudu
  • Specjalny środek do czyszczenia kamienia
  • Delikatny detergent z wodą
  • Puder dla niemowląt lub skrobia do wchłonięcia plamy
  • Proszek do pieczenia

Usuń plamy z płyt tarasowych. Pod żadnym pozorem nie czyścić kwasem!

Kwas cytrynowy lub octowy zdziała cuda w przypadku zabrudzenia tekstyliów. Jednak użycie kwasu jest całkowicie nieodpowiednie w przypadku plam na płytach tarasowych: Większość kamieni zawiera wapno, które jest silnie atakowane przez kwas. To może sprawić, że plama zniknie, ale zamiast tego otrzymasz brzydką, szorstką powierzchnię, która jest jeszcze bardziej podatna na zabrudzenia. Piaskarki również atakują powierzchnię!

Usuń plamy z płyt tarasowych. Natychmiastowa akcja

Niepowlekany kamień z płyt tarasowych, chodników czy parapetów ma duże pory i dosłownie wchłania tłuste plamy i inne płyny. Dlatego po wyschnięciu plamy są bardzo trudne do usunięcia. Jeśli zdarzy Ci się plama na tarasie, zareaguj natychmiast: zbierz płyny lub tłuszcze ręcznikiem kuchennym, a następnie zetrzyj je gąbką lub ściereczką z odrobiną wody i łagodnego detergentu.
Niemniej jednak jest nadzieja nawet w przypadku starszych zabrudzeń, ponieważ zaletą kamienia, w przeciwieństwie do tekstyliów, jest to, że może wytrzymać usuwanie plam gorącą wodą. Można jej używać do usuwania wielu plam bez konieczności stosowania specjalnych chemicznych środków czyszczących od wyspecjalizowanych sprzedawców. Poniżej dowiesz się, jak usunąć świeże i stare plamy z płytek tarasowych.

Usuń plamy z płytek tarasowych lub balkonowych

Materiały:

  • Silny detergent lub miękkie mydło rozpuszczające tłuszcz

Narzędzia:

  • Pędzel z miękkim włosiem
  • wystarczająca ilość chłonnych chusteczek

1. Pracuj w ciężkich detergentach do prania

Nałóż na plamę mocny detergent lub miękkie mydło (bez wody!) I dokładnie wmasuj środek w kamień za pomocą pędzla.

2. Umieść na nim wodę

Podgrzej wystarczającą ilość wody w czajniku lub na kuchence i ostrożnie wlej wrzątek na zabrudzone miejsce. Poszoruj ją krótko pędzelkiem, a następnie pozwól gorącej wodzie działać przez kilka minut.

3. Odkurz plamę

To mogło usunąć brud, ale nadal jest w kamieniu. Teraz za pomocą chłonnych ściereczek odessij wodę i rozpuszczony w niej brud.

4. Ponownie podlej wodę

Aby całkowicie usunąć pozostałości detergentu i plamy, należy ponownie zalać plamę gorącą wodą i ponownie przetrzeć ściereczką. Jeśli to konieczne, możesz powtórzyć procedurę kilka razy.

Usuń plamy z płyt tarasowych

PORADY & TRIKI

Często jesz na tarasie i/lub bawisz się tam z małymi dziećmi? Wtedy plamy z pewnością będą na porządku dziennym. Czy kiedykolwiek myślałeś o pokryciu płyt tarasowych impregnatem? Dzięki temu brud nie może już wnikać w pory i można go łatwo usunąć.