Usuń ślady flamastra

Usuń ślady flamastra stosując nasze metody. Dzieci lubią malować nie tylko na kartkach, ale także siebie, ścianę czy stół. Dorośli mogą również paść ofiarą plam z flamastra, na przykład, jeśli flamaster cieknie w kieszeniach lub po prostu spadnie, ocierając się o spodnie. Zebraliśmy dla Ciebie kilka domowych środków, które skutecznie usuną plamy z flamastra, oto one:

Usuń ślady flamastra. Skuteczne domowe sposoby na plamy z flamastra

  • Mleko: Do ​​pomocy w nagłych wypadkach.
  • Sok cytrynowy
  • Lakier do włosów
  • Zmywacz do paznokci

Mleko jest bardzo odpowiednie dla delikatnego, natychmiastowego czyszczenia i przyniesienia Ci tym samym ulgi: namocz poplamione tekstylia natychmiast w mleku i wytrzyj plamę ściereczką. Jeśli to nie zadziała, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami usuwania plam flamastra lakierem do włosów, zmywaczem do paznokci lub alkoholem:

Usuń ślady flamastra. Instrukcja usuwania plam z pisaków z tekstyliów, dywanów lub tapicerki za pomocą lakieru do włosów, alkoholu lub zmywacza do paznokci

1. Sprawdź kolorową odzież pod kątem trwałości koloru

Najpierw przetestuj rąbek po wewnętrznej stronie zabrudzonej odzieży, aby sprawdzić, czy nie traci koloru po potraktowaniu jej jednym z wymienionych środków. Jeśli tak nie jest, możesz przejść do usuwania plamy. Jeśli jednak odzież puszcza kolor, nie stosuj domowych środków zaradczych i kup w specjalistycznych sklepach specjalny środek do usuwania plam z kolorowych pisaków.

2. Nałóż lakier do włosów/lakier do paznokci/alkohol na plamę

Nałóż wystarczającą ilość lakieru do paznokci lub spirytusu na plamę za pomocą wacika, lub szmatki. Jeśli używasz lakieru do włosów, spryskaj plamę z bliska, aż będzie dobrze nasiąknięta.

Usuń ślady flamastra

3. Pozostaw do działania i zmyj

Pozostaw na 15 minut, a następnie zmyj plamę pod bieżącą wodą. Gdy plama wyląduje na dywanie, wystarczy odkurzyć resztki z podłogi niewielką ilością wody i chłonną szmatką.

4. Umyj lub wyczyść

Po usunięciu plam tekstylia należy jak zwykle wyprać w pralce.

Duże powierzchnie dywanów lub tapicerki należy czyścić mokrym środkiem czyszczącym, lub wilgotną ściereczką, aby zapobiec tworzeniu się krawędzi.

Usuń ślady flamastra. Usuń ślady pisaków ze ściany lub drewna

Twoje maluchy ozdobiły ścianę lub biurko jednym z Twoich flamastrów? Tutaj też możesz coś zrobić: zmieszaj sodę oczyszczoną z wodą, aby uzyskać gęstą pastę i delikatnie zetrzyj dziecięce kreacje. Zamalowanie ich w większości przypadków nie pomaga, zwłaszcza jeśli kolor ściany jest biały.
Jeśli drewno jest zbyt brudne, możesz je przeszlifować i przemalować lub pomalować.

Jeśli zamierzasz usunąć plamy po flamastrze jednym ze specjalistycznych środków czyszczących to zapraszamy do naszego sklepu na stronie głównej. Nasze preparaty czyszczące są w 100% ekologiczne i biodegradowalne.