Zlew: stal nierdzewna czy granit?

Zlew: stal nierdzewna czy granit? Niemalże każdy, kto zamierza zakupić nowy zlewozmywak do swojej kuchni, zastanawia się, czy wybrać zlewozmywak metalowy, czy może granitowy? W tym artykule przedstawimy ci, zalety zlewozmywaków granitowych i tych zestali nierdzewnej.

Zlewozmywak z granitu jest bardziej elegancki od zlewozmywaka wykonanego ze stali nierdzewnej. Jendak jeśli chodzi o utrzymanie w czystości każdego z nich, to zdecydowanie w tej kwestii zlewozmywak z granitu jest trudniej czyścić.

Zlew: stal nierdzewna czy granit? Porównanie zlewozmywaków z granitu i ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna i granit to dwa kompletnie różne materiały. Różnią się w wyglądzie, w dotyku, a także wizualnie. Ich znaczenie dla życia codziennego także jest różne.

Zlew: stal nierdzewna czy granit? Wady granitowego zlewu

Wygląd zlewozmywaka z granitu to niewątpliwie jego ogromna zaleta. Zlewozmywak z granitu jest elegancki i efekt wizualny dla pomieszczenia, w którym taki zlewozmywak się znajduje, jest znaczący.

Każdy producent granitowych zlewozmywaków zwraca szczególną uwagę na konieczność usuwania mokrych plam zaraz po ich pojawieniu się. Za każdym razem gdy zlewozmywak z granitu pochlapiesz wodą, powinieneś przetrzeć go suchą szmatką.

Zlew: stal nierdzewna czy granit?

Różnice cen zlewozmywaków z granitu i z metalu

Zazwyczaj zlewozmywaki z metalu są tańsze niż zlewozmywaki z granitu. Jednak tutaj zawsze jest pewne „ale”. Ale są zlewozmywaki ze stali, które są w podobnej cenie co zlewozmywaki z granitu. Od czego zależy cena zlewozmywaka z ze stali nierdzewnej? Od poziomu elegancji i designu. Zlewozmywak z granitu potrafi kosztować od 400 do 1000 zł. Także w tym przedziale cenowym możesz zakupić zlewozmywak ze stali nierdzewnej.

Istnieją także modele PREMIUM, które mogą sięgać nawet 2000 zł. Mowa tu zarówno o zlewozmywakach ze stali nierdzewnej, jak i tych z granitu.

TH!NK

Istnieją różnice między zlewozmywakami z granitu a zlewozmywakami ze stali nierdzewnej. Jeśli stawiasz przede wszystkim na elegancję, to zapewne przemówi do ciebie zlewozmywak z granitu. Jeśli ważna jest dla ciebie przede wszystkim cena, to zapewne wybierzesz zlewozmywak ze stali nierdzewnej (ten z dolnej półki).

Przeczytaj także inne nasze artykuły: