Usuń plamy z kamienia na szkle

Usuń plamy z kamienia na szkle wykorzystując do tego naszą wiedzę. Jeśli nie wysuszysz ścian prysznica po każdym prysznicu, szybko powstaną brzydkie plamy z kamienia. Możesz je usunąć specjalnymi środkami czyszczącymi przeciw plamom z kamienia lub wypróbować skuteczne i znacznie tańsze domowe środki zaradcze.

Usuń plamy z kamienia na szkle. Te domowe środki pomogą złagodzić plamy wapienne na szkle

  • Esencja octowa
  • Kwas cytrynowy
  • Proszek do pieczenia
  • Pasta do zębów
  • Nabłyszczacz do zmywarki

Usuń plamy z kamienia na szkle. Instrukcja usuwania plam z kamienia na szkle

Materiały:

  • Ocet lub esencja octu, lub kwasek cytrynowy, lub wyciśnięte cytryny

Narzędzia:

  • Szczotka domowa
  • Gumowy ściągacz
  • Bawełniana szmatka

1. Stosunek mieszania

Wymieszaj ocet z ciepłą wodą w stosunku 1:1. Jeśli używasz esencji z octu, wystarczy kilka kropel. Podobnie jest z kwaskiem cytrynowym: jeśli używasz czystego kwasu cytrynowego w postaci proszku, wystarczy kilka łyżeczek na litr wody. Jeśli jednak zamiast tego użyjesz świeżego soku z cytryny, możesz go nałożyć na sucho lub po prostu trochę rozcieńczyć wodą.

Uwaga: kwas cytrynowy nie jest żaroodporny i tworzy trudne do rozpuszczenia kryształki powyżej 40°C. Dlatego należy używać wyłącznie letniej wody w połączeniu z kwasem cytrynowym.

2. Zastosuj

Najlepiej umieścić roztwór w butelce ze spryskiwaczem i użyć go do spryskania ściany prysznica od góry do dołu. Alternatywnie możesz przelać miksturę do wiadra i nałożyć gąbką. W takim przypadku należy jednak założyć gumowe rękawiczki, aby chronić dłonie przed kwasem.

3. Wyszczotkuj

Pozostaw roztwór na 10 do 20 minut, a następnie posmaruj nim szklaną powierzchnię używając szczotki. Ten proces czyszczenia przeprowadź energicznymi ruchami. To również pomoże w usunięciu uporczywych plam z kamienia.

4. Opłucz i wysusz

Następnie opłucz szklankę ciepłą, bieżącą wodą i natychmiast osusz, np. za pomocą ściągaczki i bawełnianej szmatki.

Uwaga: Ocet lub kwas cytrynowy nie nadaje się do drzwi plastikowych, ponieważ kwas atakuje powierzchnię i czyni ją jeszcze bardziej podatną na zabrudzenia. Jednak ze szkłem nie musisz się o to martwić. Kwas nie może uszkodzić szkła.

Usuń plamy z kamienia na szkle
Mokrą szybę prysznicową należy wytrzeć, aby nie powstały zabrudzenia z kamienia

PORADY & TRIKI

W przypadku uporczywych plam wapiennych na szkle: Wymieszaj sodę oczyszczoną z octem, aby uzyskać twardą pastę i wetrzyj ją w plamy. W przypadku powierzchni poziomych można również pozwolić, aby mieszanka zadziałała przez jakiś czas. Następnie spłucz ciepłą wodą i osusz szklaną powierzchnię.