Dywan z wysokim włosiem

Dywan z wysokim włosiem nie należy do tych dywanów, które łatwo jest czyścić. Jednak ich czyszczenie jest bardzo potrzebne, zwłaszcza że tego typu dywany najczęściej trafiają do pokoju dziecka. Jak wiadomo pokój dziecka, jest pełen bakterii, dlatego tak ważne jest, abyś dbał o czystość dywanu o wysokim włosiu. Jeśli Twój dywan da się łatwo przenieść, to zalecamy, abyś wyczyścił go w wannie, lub na podwórku.

Dywan z wysokim włosiem. Czyszczenie dywanu o wysokim włosiu w wannie lub na trawniku

O czym szczególnie powinieneś pamiętać podczas czyszczenia dywanu pod strumieniem wody to fakt, że po zakończeniu czyszczenia, Twój dywan stanie się bardzo ciężki. Jeśli będziesz czyścił swój włochaty dywan na trawniku podwórka w słoneczny dzień, to problemu praktycznie nie ma. Wystarczy, że poczekasz, aż dywan wyschnie. Jeśli jednak będziesz czyścił dywan pod kranem w domu to przygotuj się na swego rodzaju konkurs Strong Man.

Jak czyścić dywan o długim włosiu, jeśli jest on przymocowany do podłogi?

Przede wszystkim powinieneś zachować zasadę czyszczenia punktowego. Powinieneś czyścić małe powierzchnie krok po kroku, nigdy na raz dużą powierzchnię. Do czyszczenia punktowego najlepiej wykorzystać odkurzacz parowy.

Dywan z wysokim włosiem
Dywan z wysokim włosiem

Dywan z wysokim włosiem. Czego potrzebujesz, by wyczyścić dywan o długim i gęstym włosiu?

– odkurzacz (zwykły)

– płyn do czyszczenia dywanów (zakupisz taki w naszym sklepie online)

– woda

– odkurzacz parowy

– szczotka z długim włosiem

Dywan z wysokim włosiem. Czyszczenie dywanu krok po kroku

  1. Użyj odkurzacza i dokładnie wciągnij nim wszelki brud
  2. Rozłóż dywan na płaskiej powierzchni
  3. Wymieszaj płyn do czyszczenia dywanów w misce, w wiadrze, lub w odkurzaczu parowym
  4. Nanieś preparat na dywan. Możesz do tego użyć pędzla lub spryskać dywan przy użyciu butelki z opryskiwaczem (takiej do opryskiwania kwiatów, możesz ją kupić w OBI lub Castoramie)
  5. Wysusz dokładnie dywan, możesz go przewiesić przez płot, bramę, a nawet przez barierkę na balkonie. Ważne abyś dywan dobrze zabezpieczył przed ewentualnym odfrunięciem ?

Temperatura czyszczenia dywanu o długim włosiu

Na rogu dywanu powinna się znajdować etykieta, na której są informację na temat temperatury, w jakiej możesz czyścić dywan. Jest to szczególnie ważne przy użyciu odkurzacza parowego. Jeśli Twój odkurzacz parowy nie jest w stanie zejść do temperatury, w której producent dywanu zaleca jego czyszczenie wówczas pozostaje Ci czyszczenie ręczne.

TH!NK

Zazwyczaj dywan, który ma wysokie włosie, zawiera włókna syntetyczne. Taki dywan jest w stanie znieść o wiele więcej jeśli chodzi o detergenty i czyszczenie maszynowe niż dywan z lnu, lub bawełny.