Uniwersalne dywany do każdego stylu

Uniwersalne dywany, które można położyć na podłodze niemalże każdego pomieszczenia to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie potrafią dobrze dobrać dywanu. Jeśli szukasz uniwersalnego dywanu, który będzie pasował do każdego stylu, to przede wszystkim skup się na tym, aby taki dywan podnosił atrakcyjność danego pomieszczenia. Podnieś także jego praktyczność i zwróć uwagę na harmonizację.

Dywan i jego uniwersalne zalety:

  • Dywan powinien sprawiać, że w pomieszczeniu zapanuje ujednolicenie kolorów
  • Dywany w miejscach, gdzie gromadzą się ludzie, powinny sprawiać, że będzie im tam komfortowo zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym
  • Niech dywan będzie też pełnił rolę ochrony dla drewnianej podłogi
  • Dywan, np. Sizalowy to idealny izolator dźwięku i temperatury
  • Dywany przyczyniają się do lepszej jakości powietrza w danym pomieszczeniu

Dywany o ogromnych rozmiarach

Duże dywany rzecz jasna kładzie się w dużych pomieszczeniach. Taki dywan nadaje pomieszczeniu, zazwyczaj salonowi prestiżu i poczucia przebywania w miejscu, któremu należy się uwaga i szacunek.

Dywan od ściany do ściany

Zazwyczaj to wykładzina kojarzy nam się, z tym że leży od ściany do ściany, a nie dywan. Jednak istnieją takie projekty, gdzie dywan niemalże dotyka ściany po obu stronach danego pomieszczenia. Jednak co należy podkreślić, nie wszystkie cztery boki dywanu przylegają do ściany. Tylko dwie strony dotykają ścian, a pozostałe dwa boki znajdują się daleko od ścian. Kształt takiego dywanu to typowy prostokąt.

Uniwersalne dywany
Dywan położony od ściany do ściany

Uniwersalne dywany. Kolorystyka uniwersalnego dywanu

Uniwersalne dywany nie powinny być zbyt zwariowane, jeśli chodzi o kolorystykę. Nie powinny rzucać się w oczy i dominować w pomieszczeniu. Kolor szary, beżowy to idealne kolory dla dywanu o uniwersalnym wyglądzie.

Uniwersalne dywany. Czyszczenie uniwersalnych dywanów

Dywan to duża inwestycja dlatego powinieneś o niego dbać. Najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę, która zajmuje się czyszczeniem dywanów. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne czyszczenie dywanu to koniecznie zrób to używając naszego ekologicznego preparatu do czyszczenia dywanów o nazwie ACARPA. Pamiętaj, aby zapoznać się z metką, która jest przyszyta do dywanu. Znajdziesz na niej wytyczne co do tego, jak profesjonalnie wyczyścić dywan.